Neulogy Ventures investuje do MultiplexDX – biotech spoločnosti, ktorá bojuje proti rakovine

  • Neulogy Ventures rozširuje svoje portfólio v med-tech oblasti a investuje do spoločnosti MultiplexDX.
nV
  • Neulogy Ventures rozširuje svoje portfólio v med-tech oblasti a investuje do spoločnosti MultiplexDX.

unnamed

MultiplexDX je biotech spoločnosť, ktorá vyvíja presné, špecifické, merateľné a dostupné diagnostické testy s cieľom poskytnúť účinnú liečbu nádorov a prevenciu voči rakovine. Aby tohto bola spoločnosť schopná, vyvíja firma novú vizualizačnú technológiu, kombinujúc prístup molekulárnej biológie a histopatologické metódy. Táto technológia by pritom mala prekonať limity existujúcich medicínskych diagnostických postupov a zaujať tak kľúčovú pozíciu na rýchlo sa meniacom trhu.

Zakladateľmi spoločnosti MultiplexDX sú Dr. Pavol Čekan a Dr. Vladimír Wolf – obaja sú skúsení vedci a zároveň priekopníci inovatívnych diagnostických metód pri liečbe rakoviny. Neulogy Ventures tak do svojho portfólia získalo firmu, ktorá môže doslova zmeniť históriu ľudstva. „Tešíme sa, že môžeme pomôcť pri rozširovaní poľa diagnostiky nádorových ochorení,“ povedala o poslednej investícii spoločnosti Michaela Jacová.

mdx1_0

MultiplexDX ma momentálne základne v Košiciach a v Marylende, taktiež už svoje služby poskytuje prvým klientom na európskom, ale aj americkom trhu.

zdroj: neulogy.vc, zdroj fotografií: neulogy.vc

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech