Nie je pivo ako pivo. V týchto slovenských pivárňach ti načapujú ten najlepší remeselný zlatý mok

  • O tom, že Slováci zbožňujú dobré pivo, sa ani baviť nemusíme
  • Záujem o dobré orosené na terasách stúpol medziročne až o 20 %
  • Vybrali sme pre teba niekoľko pivární po celom Slovensku, kde ti načapujú to najkvalitnejšie pivo
pjimage – 2021-06-04T200443.293
Unsplash/Louis Hansel Unsplash/Elevate
  • O tom, že Slováci zbožňujú dobré pivo, sa ani baviť nemusíme
  • Záujem o dobré orosené na terasách stúpol medziročne až o 20 %
  • Vybrali sme pre teba niekoľko pivární po celom Slovensku, kde ti načapujú to najkvalitnejšie pivo

Nie je pivo ako pivo. To ti povie každý pivopič. Mnoho Slovákov sa uspokojí s klasickým ležiakom, no niektorí si na dobré pivko potrpia a sú zaň ochotní priplatiť si. Kvalitný ALE, porter alebo stout ti nenačapujú v každom podniku. Vieš, v ktorých podnikoch ti obsluha prinesie kvalitné pivo z remeselného pivovaru

Hoci sa na Slovensku nachádza veľké množstvo kvalitných pivární, my sme vybrali 8 najlepších, ktoré sa nachádzajú po celom Slovensku. Pozerali sme sa na ponuku pív, slovenské pivá, ktoré sa objavujú na výčape a jedálny lístok, ktorý by nemal chýbať v žiadnom kvalitnom podniku. Poďme sa na to teda pozrieť.

zdroj: Unsplash/Sal Gh

1. Dobré Časy Poprad

Ak budeš mať cestu do Vysokých Tatier, odporúčame ti zastávku v popradských Dobrých Časoch. Podnik sa nachádza v centre mesta a prístup k nemu je jednoduchý. V podniku si na svoje príde každý milovník piva, pretože každý deň je na výčape približne 15 druhov piva. Ponuka pozostáva zo zahraničných špeciálov a pív známych slovenských pivovarov. Dobré Časy produkujú aj vlastné pivo, ktoré nájdeš pod značkou Good Times. Pivo sa varí v pivovare neďaleko Popradu

Zabudnúť nesmieme ani na jedálny lístok, na ktorom nájdeš výborné burgre, tatarák, krídelká, rebierka. Ak by si chcel niečo menšie, v ponuke je pravidelne aj nakladaný hermelín, utopence alebo rôzne nátierky. Piváreň má dosť veľký interiér, no počas týchto horúcich letných dní určite oceníš veľkú terasu. 

Rovnomenný podnik nájdeš aj v Košiciach a Starom Smokovci. 

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa KrbataPhoto | www.krbata.sk (@krbataphoto)

2. Wywar, Holíč

Pivovar Wywar funguje od roku 2014 a dnes patrí medzi slovenskú topku. Hoci pivovar začínal s ležiakom, ktorý sa výrazne líšil od tých ostatných. Dnes má v ponuke veľké množstvo typov pív, ktoré sú uvarené z kvalitných chmeľov a sladov. 

Za zmienku stojí 15-stupňová IPA s názvom Screaming Bitch, 16-stupňová IPA Peter alebo 15-stupňová New England IPA NEIPA. Nie všetky pivá majú takú vysokú stupňovitosť. Nájdeš tu aj klasickú desinu alebo dvanástku.

Čo sa týka jedálneho lístku, nájdeš v ňom pizzu, burgre, rôzne šaláty alebo maličkosti k pivu. Ceny v podniku sú prijateľné, no nečakaj, že za pivo zaplatíš menej ako 2 eurá. Ešte je potrebné dodať, že pivo tohto pivovaru nájdeš v podnikoch po celom Slovensku.

 

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Holíčsky pivovar Wywar (@pivowywar)

3. ŽiWell, Piešťany

„Zabudni na pivo bez vône, bez farby a hlavne, bez chuti! My, tu v pivovare, sme si dali za cieľ prebudiť v tebe také zanietenie pre výborné poctivo spravené pivo, aké máme my sami,“ píše sa na webe piešťanského pivovaru. My si dovolíme tvrdiť, že tento cieľ chalani zo ŽiWell splnili s prehľadom.

Samozrejme, ani tu nechýbajú ležiaky, no pozornosť ti odporúčame upriamiť na osviežujúci Summer Ale Eva, American Pale Ale Apač alebo New England Ipa Queen of Ales, ktoré ti pokrútia jazyky. V ponuke nechýbajú pivá s trpkejšou príchuťou, ani ovocné piva. Myslíme si, že na svoje si príde každý, pretože ponuka je pestrá.

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

Zdroje: Beervana, Dobré Časy, Wywar, ŽiWell, Beer Time, Liptovar, Donovalský pivovar, Komín

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá