Novú funkciu Facebooku už ľudia zneužili na predaj zvierat či drog

  • Prostredníctvom funkcie slúžiacej na predaj a kúpu tovaru bude môcť Facebook konkurovať obchodným portálom.
103975505-gettyimages-502404740-530x298
  • Prostredníctvom funkcie slúžiacej na predaj a kúpu tovaru bude môcť Facebook konkurovať obchodným portálom.

Nie je žiadnou novinkou, že milióny ľudí používajú Facebook okrem komunikácie aj pre predaj, kúpu alebo výmenu rôznych vecí od výmyslu sveta. Doteraz na to využívali svoje osobné profily a facebookové skupiny. Vývojári z Facebooku však konečne zareagovali a rozhodli sa im túto činnosť uľahčiť. V pondelok v mobilnej aplikácii spustili novú funkciu s názvom Marketplace, ktorou vraj Facebook bude môcť konkurovať portálom eBay či Craiglist. Fungovať má ako veľká virtuálna tržnica.

facebook-marketplace-001

 

 

Už teraz sa však v Marketplace vyskytli inzeráty, ktoré viditeľne porušujú pravidlá Facebooku. Objavilo sa množstvo ponúk na predaj zvierat ako sú hady, ryby a mláďatá ježkov, ale tiež drog či pracovných a sexuálnych služieb. Hovorkyňa spoločnosti sa k tomu odmietla vyjadriť s poukázaním na výslovný zákaz ponúkania takýchto produktov a služieb. Reakciou Facebooku bude samozrejme vyhľadanie a zmazanie všetkých príspevkov porušujúcich pravidlá. To znamená, žiadne zbrane, zvieratá, nelegálne drogy a nelegálne služby.

ct2zmx-weaetph8

Funkciu s rovnakým názvom už Facebook otestoval v roku 2007, no neuchytila sa. Teraz očividne dúfa v opak. Jej použitie je jednoduché a predaj funguje prostredníctvom prepojenia predajcu a kupujúceho cez Messenger. Služba umožňuje prezeranie ponúk pomocou rôznych kategórií, ako napríklad elektronika či nábytok. Marketplace bohužiaľ neponúka možnosť platby v rámci aplikácie, tú je potrebné zrealizovať inou cestou. Samozrejmosťou je tiež vyhľadávanie a zadávanie ponúk podľa miesta bydliska, kupujúci si tak môže prezerať inzeráty vo svojom bezprostrednom okolí. V aplikácii pre Android a iOS nechýba samostatná ikona tejto funkcie.

Nová funkcia by už mala byť dostupná všetkým plnoletým obyvateľom USA, UK, Nového Zélandu a Austrálie. Plán pre spustenie v ďalších krajinách zatiaľ firma nezverejnila.

 

zdroj článku a foto­gra­fií: businessinsider.comzdroj titulnej fotografie: bloomberg.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech