Nový digitálny coach MOOV

  • Myslím, že každý, kto sa venuje športu, už minimálne počul alebo použil niektorú z veľkého množstva aplikácií pre športovcov - fitnes trackerov. MOOV je fitnes tracker navrhnutý tak, aby ponúkal trénerskú spätnú väzbu v reálnom čase použitím mobilnej aplikácie.
image_1402516448.jpeg
  • Myslím, že každý, kto sa venuje športu, už minimálne počul alebo použil niektorú z veľkého množstva aplikácií pre športovcov - fitnes trackerov. MOOV je fitnes tracker navrhnutý tak, aby ponúkal trénerskú spätnú väzbu v reálnom čase použitím mobilnej aplikácie.

 

MOOV je tenký, okrúhly disk, ktorý sa líši od iných trackerov tým, že obsahuje nielen akcelerometer, ale aj gyroskop a magnetometer. To umožňuje, aby vaše reálne 3D pohyby boli presne zrekonštruované v digitálnom priestore. Je dodávaný s popruhom, ktorý možno umiestňovať v závislosti od športu, ktorý vykonávate. Má zabudované Bluetooth rádio pre  komunikáciu so smartfónmi, vstavanú batériu a dodávaný je s USB nabíjačkou. Možno s ním plávať, ale nie potápať sa.

 

Ako to funguje

Pripnite ho do popruhu a spustite aplikáciu. Môžete si vybrať rôzne programy, podľa toho, na akých zručnostiach chcete popracovať. V základe budú dostupné športy ako beh, plávanie, cardio box či silové cvičenia s vlastnou váhou.

Pre bežeckých profesionálov je dostupné množstvo pokročilých analytických dát, preto pre nich predstavuje prelomové riešenie. Predtým bolo potrebné pre podrobnejšiu analytiku použiť kameru a pre získanie väčšieho množstva dát bežať na bežiacom páse. S MOOV sa dajú analyzovať dáta kedykoľvek a kdekoľvek.

 

 

Ďalším podporovaným režimom bude Cardio Box. MOOV umiestnený na zápästí vás trénuje v reálnom čase bez potreby videa, povzbudzuje k zvýšeniu rýchlosti alebo zmene uhla úderov a dá vám vedieť, keď sa vám to podarí. V niektorých ohľadoch môže byť MOOV skutočne lepší ako fyzický tréner, pretože spätnú väzbu dostávate po každom údere a po konci cvičenia aj podrobný rozpis toho, čo ste urobili správne a čo bolo zlé.

Ďalšie režimy sú plávanie, cyklistika, telesné cvičenie (skoky, kliky, vzpory atď.) a všeobecný fitnes tracker. Pri plávaní samozrejme nebudete mať koučovanie v reálnom čase (pokiaľ nemáte vodotesné slúchadlá), ale akonáhle sa dostanete von z bazéna, prístroj sa bude synchronizovať s vašim smartfónom a dá vám podrobné dáta (účinnosť, kadencia, počet dĺžok atď).

Ponuka rôznych športov sa bude postupne rozširovať. Už teraz sa plánuje napríklad yoga alebo golf.

 

 

Výskum a vývoj

MOOV vytvoril Nikola Hu, Meng Li a Tony Yuan. Hu bol predtým inžinierom v spoločnosti Apple a pracoval aj na Halo sérii Xboxu pre Bungie Studios. Tracker bol navrhnutý v spolupráci s desiatkami bežcov, profesionálnych športovcov a trénerov za použitia výskumu Irene Davis z Harvardskej univerzity a Harrisona Crowell z US Army Research Laboratory. Pracovali tiež s výskumníkmi na Presvedčivé technológie a Ergonómiu zo Standfordskej univerzity, s trénermi boxu, silových a váhových cvičení ako aj Golds Gym s cieľom určiť ideálnu formu, rýchlosť kroku, kadenciu a podobne.

V blízkej budúcnosti plánujú vývojari uvoľniť software development kit (SDK), aby mohli aj iní preskúmať možnosti vytvorenia aplikácií založených na špeciálnych pohyboch – napríklad hranie hier alebo kontrolovanie osvetlenia domácnosti.

 

 

Ako ho získať

Začiatkom roka začal MOOV svoju crowdfundingovú kampaň v podobne predobjednávok na svojich internetových stránkach. Ak si objednáte MOOV cez tieto predobjednávky, môžete ho získať za niečo vyše 60 dolárov, malobochodná cena by potom mala byť 120 dolárov. Oficiálny dátum doručenia je “toto leto”. Na začiatok bude dostupný len pre iOS a následne po približne troch mesiacoch aj pre Android zariadenia.

 

 

Zdroj: moov.cc, gizmodo.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá