Nový materiál pre Hyperloop bude vyrábať známa slovenská firma!

  • Počas včerajšieho dňa sa Slovensko a celý svet dozvedel ohľadom konštrukcie a plánov Hyperloopu mnohé zaujímavé novinky.
hessel
  • Počas včerajšieho dňa sa Slovensko a celý svet dozvedel ohľadom konštrukcie a plánov Hyperloopu mnohé zaujímavé novinky.

freshNews

Jednou z noviniek bolo predstavenie nového materiálu, ktorý Dirk Ahlborn nazval podľa najsilnejšieho a najodolnejšieho materiálu, aký pozná – Vibranium. Materiál bude vyrábať známa slovenská firma c2i, ktorá dodáva karbónové komponenty firmám ako Porsche, Jaguar či Bentley.

C2i vyrobila pre Hyperloop Transportation Technologies materiál – Kompozit z uhlíkových vlákien, ktorým bude pokryté vnútro, aj vonkajšia strana konštrukcie kapsúl Hyperloopu.

captainemericorn-ed

foto: Marvel Studios

Narozdiel od materiálu, z ktorého je vyrobený štít Kapitána Ameriku, je toto Vibranium plné senzorov, ktoré budú monitorovať prostredie vo vnútri tunelu.

Podľa c2i je nový materiál 10x silnejší ako oceľ a váži 5x menej ako hliník. HTT dokazuje, že svoju spoluprácu so Slovenskom a našimi firmami myslí vážne. Dokazuje to aj spolupráca s c2i, ako aj oznámený hackathon v Bratislave, ktorý sa bude konať už 6. júla.

interior01_cam04.0

foto: Hyperloop Transportation Technologies

Zdroj: engadget.com, zdroj titulnej fotografie: koláž c2i, hyperloop technologies

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech