Nový vizualizačný tool z MIT je zlatou baňou pre všetkých dátových nerdov

  • Aj ty miluješ ten pocit, keď môžeš rodinu a kamošov ohromiť všetkým, čo počítačová veda ponúka? Alebo ťa skôr bavia fakty a tvoja parketa je geografia? V tom prípade ti MIT prináša rovno zlatú baňu.
Screenshot 2016-04-05 23
  • Aj ty miluješ ten pocit, keď môžeš rodinu a kamošov ohromiť všetkým, čo počítačová veda ponúka? Alebo ťa skôr bavia fakty a tvoja parketa je geografia? V tom prípade ti MIT prináša rovno zlatú baňu.

MIT Media Lab v spolupráci so spoločnosťou Deloitte a startupom Datawheel, ktorý sa špecializuje na vizualizáciu dát, ti prinášajú niečo skvelé. Prišli s niečím, čo je pravdepodobne tým najrozsiahlejším programom, ktorý ti ponúka prístup k dostupným dátam americkej vlády s názvom Data USA.

Stačí, ak do vyhľadávača zadáš “Texas” a dozvieš sa všetko od populácie (27 miliónov, zaslúži si peknú druhú priečku) až k demografickým údajom. Hoci sa môže zdať, že toľko informácií pokope musí byť neprehľadných, nenechaj sa pomýliť. Data USA je dobrou správou aj pre fanúšikov pekného vizuálu. A tento je naozaj pôsobivý.

Zaujíma ťa, kde ľudia v Texase pracujú?

Screen-Shot-2016-04-04-at-14.19.33

A čo tak texaské mestá, kde nájdeš najviac obéznych ľudí?

Screen-Shot-2016-04-04-at-14.21.53

Chceš vedieť viac?

Screenshot 2016-04-05 22

Platforma Data USA kombinuje dátové súbory, ktoré zahŕňajú informácie napríklad z Amerického sčítania ľudu, Úradu pre štatistiku práce a Národného centra pre edukačné štatistiky. Toto všetko v jednom a vznikne stránka, ktorá ti odhalí zaujímavé demografické fakty týkajúce sa Spojených štátov amerických.

Tím ľudí, ktorí majú túto platformu na svedomí, prináša už aj príbehy (založené na výstupoch zo zozberaných dát). Dozvieš sa napríklad, že muži stále dominujú najlepšie plateným priečkam v priemysle alebo aj to, že medzi cukrovkou a obezitou je blízka spojitosť.

Ak ťa zaujímajú informácie zo sveta za veľkou mlákou a chceš sa dozvedieť zaujímavé a možno aj prekvapivé fakty, klikaj. Pretože o Slovensku asi nikto tak skoro takýto program nevytvorí.

zdroj: thenextweb.com, zdroj titulnej fotografie: datausa.io, zdroj fotografií: datausa.io

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech