Pamätáš si Ahmeda a jeho budík? Mladík zavrhol Ameriku a balí kufre!

  • Ahmed Mohamed prijal ponuku a odchádza za lepším životom do Kataru.
image_1445423758.jpeg
  • Ahmed Mohamed prijal ponuku a odchádza za lepším životom do Kataru.

 

Možno si spomínaš na mladíka z Texasu, ktorý vo svete spôsobil obrovský rozruch. Ahmed vlastnoručne zostrojil budík, ukázal ho v škole a zatkla ho polícia s podozrením, že ide o bombu. Jeho otec následne rozšíril informácie do médií s tým, že sa vraj jednalo o rasovo motivovaný čin, ktorý má na svedomí starosta. Ahmeda okamžite podporil aj Mark Zuckerberg či prezident Obama, ktorý ho dokonca pozval do Bieleho domu. Hashtag #IStandWithAhmed dosiahol 4,000,000 používateľov na Twitteri.

 

 

Jeho budík skutočne niečím pripomínal bombu, sám som podobne vyzerajúcu bombu videl snáď v 2000 filmoch. Pochopil to aj samotný učiteľ, ktorý Ahmedov vynález radšej rýchlo schoval. Reakcia voči 14-ročnému chlapcovi však bola prehnaná. 

 

Napriek všetkej podpore Ahmed balí kufre. V Katare sa pripojí ku Qatar Foundation Young Innovators Program. Informáciu zverejnila jeho rodina na tlačovej konferencií. A to len 24 hodín po tom, čo sa stretol v Bielom dome s Barackom Obamom na White House’s Astronomy Night. Ahmed sám prezradil, čo ho motivovalo.

 

 

„Som nadšený zo všetkého, čo mi môže Qatar Foundation ponúknuť. Kampusy vyzerajú vážne super. Stretnem veľa nových detí, ktoré sú nadšené do vedy a technológií ako ja. Myslím si, že sa tam veľa naučím a zažijem tam kopec srandy.“

 

Čo k tomu dodať? Katar si nás raz zrejme kúpi všetkých. V každom prípade je to pre mladého vedátora skvelá príležitosť, ako posunúť svoje schopnosti o niekoľko levelov ďalej. Všetko zlé je nakoniec na niečo dobré a sila internetu a verejnej mienky je viditeľne omnoho mocnejšia, ako akákoľvek iná sila na svete.

 

Držíme palce Ahmed a neprestávaj makať! 

 

zdroj: techcrunch.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK