Patrik chcel zakúriť v piecke, v lese narúbal drevo za 26 centov. Chytili ho policajti, hrozia mu 2 roky v base

  • Minulý rok Patrikov otec zabil mamu Natašu. Podrezal jej krk
  • Chlapec sa vybral do lesa zrúbať stromy. Chcel doma prikúriť
  • V súčasnosti sa o mladíka a jeho súrodencov stará dedko
Richnava
TASR/Milan Kapusta, Lukáš Grinaj
  • Minulý rok Patrikov otec zabil mamu Natašu. Podrezal jej krk
  • Chlapec sa vybral do lesa zrúbať stromy. Chcel doma prikúriť
  • V súčasnosti sa o mladíka a jeho súrodencov stará dedko

Mladíka z osady pri Richnave prichytili pri rúbaní štyroch topoľov. Odviezť domov si ich však nestihol, vyrušili ho policajti. Za škodu, ktorá je vyčíslená na 26 centov mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Patrik K. má len sedemnásť rokov. Podľa jeho slov sa chcel postarať o svojich troch mladších súrodencov a trošku im prikúriť. Žijú totiž bez rodičov. Minulý rok jeho otec Erik zo žiarlivosti zabil mamu Natašu. Podľa svedkov jej podrezal krk. Nový Čas prišiel s informáciami, že vydieral blízke osoby, aby mu pomohli telo nebohej zakopať. Za tento čin bol odsúdený na 20 rokov.

Chcel zakúriť v piecke

Pravda informovala, že so starostlivosťou o súrodencov to až taká pravda nie je. Starosta Richnavy Ivan Dunka povedal, že deti má v opatere ich starý otec. Neplnoletého chlapca a ďalších súrodencov do opatery dostal ešte pred rozsudkom, a to v októbri minulého roku.

zdroj: TASR/Milan Kapusta

Terénna sociálna pracovníčka Martina Gambošová pre Pravdu uviedla, že starý otec sa o nich stará dobre a drevo mali určite nakúpené. „Patrik chcel zakúriť v piecke a potreboval mäkké drevo na zapálenie ohňa. Dedo v tom čase nebol doma, tak šiel do lesa, ktorý je za ich domom,“ uviedla. Sociálna pracovníčka priznala, že do rodiny chodí často a veľké problémy s nimi neriešila. Považuje to za nerozvážny čin.

Do väzenia na dva roky

Stromy si v januári, bez platného povolenia na nachystanie a odvoz dreva, zrúbal v lesnej lokalite zvanej Petrova hora v katastrálnom území obce Kluknava.

Na Luník IX zavolal aj prezidentku Čaputovú. Nebezpečenstvo tam podľa Milana nikomu nehrozí (ROZHOVOR)

Pri rúbaní ho prichytila polícia a obvinila ho z trestného činu krádeže. „Týmto konaním spôsobil pre Spoločné urbárske lesy Richnava škodu doslova za 26 centov. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Krompachoch však Patrika obvinil z trestného činu krádeže, za ktorý mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na 2 roky,“ povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

Doposiaľ za sebou nemá žiadny trestný čin a má čistý register trestov. Je málo pravdepodobné, že by do väzenia išiel nepodmienečne.

Zdroje: Nový čas, Pravda, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK