Pivné bicykle by mali zakázať ešte toto leto. Odzvonilo alkoturizmu?

  • Praha 1 chce zakázať prevádzku pivných bicyklov
  • Zatiaľ operujú s viacerými verziami zákazu
  • Ovplyvniť by to malo aj ostatné mestské časti
Flick/Cal Evans/mendhak
Flickr/Cal Evans/mendhak
  • Praha 1 chce zakázať prevádzku pivných bicyklov
  • Zatiaľ operujú s viacerými verziami zákazu
  • Ovplyvniť by to malo aj ostatné mestské časti

Podľa informácií Pražského denníka by mali z ulíc centra Prahy zmiznúť populárne pivné bicykle. Hoci si turisti túto atrakciu užívali, obyvateľom Prahy poriadne znepríjemňovala život. Historické centrum českej metropoly by tak išlo po vzore mestskej časti Praha 7, ktorá tieto bicykle zakázala ešte minulý rok v septembri. Domáci sa sťažovali na hluk, neporiadok a nerešpektovanie pravidiel alkoturistami.

„V reakcii na ohlasy verejnosti sme zakázali vjazd pivných vozítok do Letenských sadov. Išlo o neudržateľnú situáciu, majitelia reštaurácii to dokonca nazvali peklom a už ľuďom jazdiacim na pivných bicykloch dokonca odmietajú nalievať,“ povedal pre TN.cz miestostarosta Prahy 7 Ondřej Mirovský (Zelení).

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Beer Bike Prague (@beerbikeprague),

 

Hoci sú pivné bicykle neporovnateľne väčšie ako klasické, po centre sa mohli pohybovať voľne, keďže legislatíva pre ne nemala pripravené nijaké zvláštne opatrenie. Existuje niekoľko variánt, akými chce mesto bicykle obmedziť. Jedna operuje so zákazom v častiach, kam nemôžu jazdiť autá nad 3,5 tony, platiť by mohol aj v širších oblastiach, kde nemôžu vchádzať vozidlá nad 6 ton. Do centra Prahy by podľa radnice mesta nemali mať prístup vozidlá širšie ako 1,2 metra. Do tejto šírky sa ešte bez problémov zmestia klasické bicykle, avšak tie pivné už nie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Beer Bike Prague (@beerbikeprague),

 

Ak by zákaz prešiel a uchytila by sa verzia, ktorá zakazuje ich pohyb v oblastiach, kam nemôžu autá nad 6 ton, dotkol by sa aj ostatných častí Prahy a to Prahy 2, 4, 5, 6 aj 7.

Zástupcovia mesta veria, že zákon naozaj prejde a pivné bicykle by mali byť minulosťou už toto leto. „Ďalší postup budeme riešiť s našimi advokátmi. Samozrejme by sme radi našu cestnú prevádzku upravili tak, aby splňovala požiadavky a potreby obyvateľov Prahy 1. Predstavitelia mestskej časti ale nevzniesli žiadne požiadavky či už napríklad k dennej dobe prevádzky alebo trase. Radnica ani neprejavila žiadnu vôľu k jednaniu s nami,“ poznamenala spoločnosť prevádzkujúca pivné bicykle v písomnom prehlásení pre Pražský deník.

Zdroj: Pražský denník, TN.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech