Plošné testovanie má na Slovákoch otestovať nanočipy, spúšťač je 5G sieť. Je to HOAX

  • Facebookom sa šíri, že pri plošnom testovaní bude zavedený nanočip a nano boty, ktoré sa aktivujú po spustení 5G siete
  • Polícia status postúpila kriminálnej polícii
koronavírus, COVID-19, plošné testovanie, testy, infikovaní , hoax
TASR/ Stefan Rousseau/PA,Hoaxy a podvody - Polícia SR
  • Facebookom sa šíri, že pri plošnom testovaní bude zavedený nanočip a nano boty, ktoré sa aktivujú po spustení 5G siete
  • Polícia status postúpila kriminálnej polícii

Polícia upozorňuje na hoax o zavádzaní nanočipov pri plošnom testovaní obyvateľstva na COVID-19. Polícia to uviedla na sociálnej sieti na stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR. Hoax varuje ľudí, že im pri plošnom testovaní bude zavedený nanočip a nano boty, ktoré sa aktivujú po spustení 5G siete.

Práve dnes sme predpovedali, čo asi budú konšpirátori vymýšľať v súvislosti s plošným testovaním. Ani sme sa nenazdali, keď ste nás masovo začali upozorňovať na ŠIALENÉ DEZINFORMÁCIE. Veď si to prečítajte. Dá sa vôbec na to niečo povedať?“ píše v statuse polícia SR.

Podľa statusu má byť Slovensko testovacou krajinou toho, ako nové nanočipy na ľuďoch fungujú. Po aktivácii 5G siete údajne pre nedostatky technológie zomrú tisíce ľudí, ktorých plánujú politici v súlade s Novým svetovým poriadkom (konšpiračná teória, pozn. SITA) nahradiť moslimským obyvateľstvom.

Polícia status postúpila kriminálnej polícii.

Pandémia nie je podvod a krajiny nenakupovali test na COVID-19 v roku 2018

V článkoch na dezinformačných weboch a príspevkoch na Facebooku sa šírili tabuľky z webových stránok Svetovej banky, ktoré majú dokazovať, že jednotlivé krajiny nakupovali testovacie sady na COVID-19 už v roku 2018.

Tento hoax sa Slovenskom šíri extrémne rýchlo. Polícia vyzýva ľudí, aby mu za žiadnych okolností neuverili

Je to ďalší hoax. Ide o zoznam dovážaných lekárskych pomôcok, ktoré v roku 2018 už existovali na iné účely, ale až v apríli 2020 boli reklasifikované ako produkty vhodné na boj proti pandémii COVID-19. TASR na dezinformácie upozorňuje v spolupráci s tlačovou agentúrou AFP.

Stránka Badatel.net zazdieľala 16. septembra 2020 článok s titulkom „Obrovský podvod: Svetová banka už v roku 2018 evidovala testy na COVID-19“. V článku sú snímky tabuliek so zoznamom krajín s rôznymi údajmi o dovoze „testovacích súprav COVID-19“. V zozname krajín je aj Slovenská republika. Článok poukazuje na to, že pri tejto položke je uvedený rok 2018 – napriek tomu, že prvé prípady ochorenia COVID-19 spôsobeného novým koronavírusom SARS-CoV-2 boli vo Wu-chane zaznamenané až koncom roka 2019.

KVÍZ: Až tretina slovenských učiteľov verí hoaxom o koronavíruse. Vieš rozoznať lži?

Články s rovnakým posolstvom uverejnili napríklad Hlavné správy, portál cz24.news, alebo facebookova stránka Chemtrails Slovensko. Článok z Bádateľa bol prerozprávaný aj do audiopodoby a zavesený užívateľom Igor Jurečka na YouTube vo forme videa. Na základe dát z analytického nástroja Crowdtangle zdieľalo tieto dezinformačné tvrdenia viac ako 17 000 používateľov Facebooku

Zdroje: TASR, Hoaxy a podvody - Polícia SR, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá