Pohoda spravila aplikáciu, ktorá chcela byť cool, no moc nie je!

  • Jediný festival ktorý, si každý rok neodpustím navštíviť je Pohoda. Je to jeden z mojich najobľúbenejších festivalov, aj keď mám pocit, že rokmi kvalita klesá a nie stúpa, no na jednu vec som počul len samé chvály a tým je aplikácia Pohoda. Rozhodol som sa ju preto otestovať a spraviť si vlastné Pros & Cons.
image_1436433875.png
  • Jediný festival ktorý, si každý rok neodpustím navštíviť je Pohoda. Je to jeden z mojich najobľúbenejších festivalov, aj keď mám pocit, že rokmi kvalita klesá a nie stúpa, no na jednu vec som počul len samé chvály a tým je aplikácia Pohoda. Rozhodol som sa ju preto otestovať a spraviť si vlastné Pros & Cons.

 

Keďže dnes poobede vyrážame na Pohodu s partiou kamarátov chcel som byť práve ten, čo bude mať najlepší prehľad o kapelách, novinkách, mape areálu a ďalších vychytávkach, ktoré appka poskytuje. 

Tak teda začnime

Pohoda opäť pokračuje v spolupráci s telko firmou Orange, ktorá prostredníctvom developerskej firmy Gingers pripravuje aplikáciu Pohoda už od roku 2012. Určite nepovažujem za najšťastnejšie spojenie oficiálnej appky Pohoda s hocijakým operátorom, alebo inou značkou. Pýtate sa prečo?

Hneď po vojdení do appky na mňa vyskočí 8 buttonov, z ktorých 2 sú absolútne vyrušujúce a mätúce. Je nimi Orange Game a Orange Zone. Osobne som užívateľom iného operátora, čo je síce môj problém, no prekáža mi, že si Pohoda do main screen nechala vsunúť veci, ktoré sú pre mňa totálne irelevantné. 

Ako veľké plus považujem evakuačnú mapu areálu a funkciu augmented reality, no samotná festivalová mapa je v úplne mizernej kvalite. Po nazoomovaní na konkrétny stage, alebo stan je mapa rozrastrovaná. Pre tých, ktorí už budú mať pár deci v sebe, to problém byť nemusí. :) Chýba mi tam možnosť navigovať sa peši po odkliknutí konkrétneho miesta na mape. 

 

Plán koncertov je po vizuálnej stránke robený ako televízny program Magio TV, čo nutne nepovažujem za zlé riešenie, no pri scrollovaní smerom do strany sa mi posúva celý screen aj smerom nadol, čo už za nešťastné riešenie považujem. 

Veľmi sa mi páči, možnosť vytvorenia vlastného programu koncertov, ktoré ma zaujímajú. Za najväčšiu vychytávku považujem funkciu FRIENDS, kde po logovaní cez Facebook token sa mi odkryje aktuálna lokalizácia mojich kamarátov, ktorí sa práve nachádzajú v areály Pohoda. 

Predpoveď počasia v spodnej časti main screen je príjemná vec, no absolútnou bombou je logo Pohody, ktoré sa nachádza v strede hlavného screenu a po odkliknutí slúži ako svetlo! Určite odporúčam vyskúšať. Po zotmení a pár drinkoch bude práve táto funkcia asi tou najpoužívanejšou, hneď po first aid. :)

 

 

Niekto okolo Pohody chcel byť cool podľa vzoru Fofoly a tak spravil ešte jednu aplikáciu s názvom Pestival Fohoda, čo asi už nikomu s odstupom času vtipné nepríde. Táto appka, nemá za cieľ nahradit oficiálnu aplikáciu Pohoda, no má služi ako prehľadnejši resp. rýchlejší spôsob ako zistiť, ktorý interpret práve hrá a na akom stagi. Dizajn Pestival Fohoda appky je čistejší, prehľadnejší a vo finále by som odporúčil používať práve skôr túto aplikáciu, aj keď sa v nej mapa areálu nenachádza.

 

Oficiálne fotky z tohtoročnej Pohoda 2015

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech