Politici na fotkách, ktoré si nevidel. K*k*tsko valcuje slovenský Instagram „eštebáckymi“ fotkami

  • V priebehu necelých troch rokov začalo profil sledovať takmer 48-tisíc ľudí
  • Eštebácky archív zakladateľa je plný, no často doňho prispievajú aj sledovatelia
  • Profil sleduje dokonca niekoľko politikov
pjimage - 2021-03-08T190513.677
Screenshot/Instagram/Kokotsko
  • V priebehu necelých troch rokov začalo profil sledovať takmer 48-tisíc ľudí
  • Eštebácky archív zakladateľa je plný, no často doňho prispievajú aj sledovatelia
  • Profil sleduje dokonca niekoľko politikov

Ak sa zaujímaš o minulosť známych Slovákov, mal by si poznať jedinečný instagramový profil s netradičným názvom Kokotsko. Neznámy Slovák na ňom zverejňuje unikátne zábery, ku ktorým by si sa za bežných okolností pravdepodobne nedostal.

Na profile, ktorý sleduje takmer 48-tisíc ľudí, je už takmer 1 000 príspevkov. „Veru, blížim sa už k číslu 1 000, čomu neviem uveriť ako outfitom Sisy Sklovskej,“ hovorí chalan, ktorý za profilom stojí.

Profil Kokotsko bol založený koncom septembra 2018 a na prvom poste bol Béla Bugár. „Odporúčam prescrollovať sa až na spodok profilu, veľa príspevkov ostalo nedocenených ako tvorba Ruda Vaského,“ odporúča.

Kto vlastne stojí za týmto profilom? Nevieme. Zakladateľovi Kokotska zatiaľ vyhovuje anonymita. „Celkom mi to vyhovuje,“ tvrdí. Dodáva, že aspoň môže kamarátom klamať, že to nie je on. „Neviem ako, no traja už zistili, že som to ja.“

Eštebácky archív

Za profilom stojí teda anonym, no zároveň nám vysvetľuje, že súčasťou profilu je každý, kto pošle niečo „chrumkavé“. „V poslednom čase posielajú fanúšikovia fotky sami od seba, čo si veľmi cením,“ hovorí. „Kedysi som si tieto skvosty odkladal a posielal kamarátom do správ tak, ako dnes gify. Dlho som s nimi chcel niečo robiť, no nevedel som čo.“

„Môj eštebácky archív sa teda rozšíril,“ vysvetľuje anonym. K ďalším fotkám sa správca Kokotska dostal na rôznych profiloch, odkiaľ ich stiahol. Niektoré našiel v komentároch pod príspevkami satirickej stránky Zomri. „Google tiež vždy pomôže, ale používam ho najmenej,“ dodáva.

V profile nájdeš skvosty ako je Béla so sušienkami, Fico v gumákoch, tancujúci Kaliňák s Flašíkom a Jana Bittó Cigániková v plavkách. Mnoho politikov si potrpí na svoju povesť, no na profil sa zatiaľ nikto nesťažoval. „Tvária sa, že neexistujem,“ smeje sa anonym. „Niekoľko politikov ma aj sleduje, tak dúfam, že si v parlamente preposielajú moje posty ako Verešovej videá,“ dodáva.

V prípade, že by sa niekto ozval, problém s vymazaním fotky by nebol. Záviselo by to však na spôsobe žiadosti a samotnom žiadateľovi. „Vždy však verím v dohodu, ale nie takú, akú má medzi sebou Igor s Ričim,“ vysvetľuje. Hoci sa žiaden politik zatiaľ neozval, prišla správa od jednej dievčiny, ktorá bola na fotke s Vilom Rozborilom. „Nepamätám si presne, v čom bol problém, ale povedzme si úprimne, kto by chcel byť na fotke s Vilom?“ Príspevok teda išiel preč.

Názov verzus fotky

Prvé, čo na profile zaujme, je jednoznačne názov. Veď povedzme si úprimne, Kokotsko je dosť netradičné. „Dlho som si myslel, že ľudí viac baví samotný názov ako príspevky, ktoré postujem. Mám však dojem, že časom sa to postupne obracia,“ tvrdí zakladateľ virálnej stránky. „Ak tento článok číta nejaký šikovný grafik, ozvi sa mi. Potrebujem ešte logo a ďalšie nápady, nech konečne ovládneme merchový game a kúpime od Kočnera tú jeho slávnu plťku.“

Hovorí sa, že každá studňa raz vyschne, no a inak to nemusí byť ani v prípade zaujímavých fotiek známych ľudí. Na otázku, či sa zakladateľ stránky nebojí, že sa zásoba fotiek minie, odpovedá jednoducho a s humorom: „Mám z toho strach ako Danko zo syntaxe. Našťastie žijeme, kde žijeme, čiže stále si vravím, ok, kámo, tu nikdy nebude dobre, čiže na Kokotsku dobre bude.“

„K fotkám nemám nejaký špeciálny vzťah, väčšinou ma poteší, len keď niečo nájdem a dám to von,“ vysvetľuje. Nájdu sa však fotky, ktoré dokážu pobaviť viac. „Ak mám hneď teraz vybrať fotografiu, ktorá má pre mňa najväčšiu hodnotu, určite to bude dobová fotka Tomáša a Lukáša Skrúcaných so svojimi spolubývajúcimi,“ uzatvára.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK