Potápači prišli s geniálnou myšlienkou. Z odpadu z oceánov vyrábajú rúška

  • O tvárové masky s filtrom vyrobené z odpadu je obrovský záujem
  • S nápadom prišla skupinka potápačov, ktorá z oceánov zbiera plastové fľaše
BeFunky-collage (50)
padigear.com, Pixabay.com/Sergei Tokmakov
  • O tvárové masky s filtrom vyrobené z odpadu je obrovský záujem
  • S nápadom prišla skupinka potápačov, ktorá z oceánov zbiera plastové fľaše
kampan zadarmo od startitup

Zbierajú plastový odpad z oceánov a vyrábajú z neho rúška. S unikátnym nápadom prišla organizácia inštruktorov potápania (Professional Association of Diving Instructors – PADI).  Na projekte spolupracuje so spoločnosťou Rash’R, ktorá predáva ekologické športové oblečenie.

Jedna maska stojí 20,4 dolára (v prepočte približne 22 eur) a dodávajú k nej aj päť filtrov. Autori uviedli, že cena zodpovedá nákladom na výrobu a nič na tom nezarobia.

 

Neprofitujeme z tohto produktu. Sme organizácia, ktorá to robí so srdcom a dušou. Záleží nám na oceánoch a našej potápačskej komunite a chceme si dať ruku na srdce a vyhlásiť, že na týchto zložitých časoch nezarábame,“ povedala predstaviteľka PADI Lisa Nicklin.

Pri dizajne masiek sa inšpirovali morskými živočíchmi, akými sú žraloky alebo manta. Jeden z produktov je vhodný aj pre deti od štyroch do desať rokov.

Doteraz majú viac ako 15-tisíc objednaných masiek, pričom museli urýchliť výrobu, aby stíhali vyhovieť dopytu. Nicklin vyhlásila, že podcenili situáciu a nečakali takýto záujem. Na základe doterajších objednávok masky pomohli odstrániť a znova použiť 574 kilogramov odpadu z oceánu.

Zdroj: CNN

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech