Pozrite sa, ako bude vyzerať budúcnosť nakupovania!

  • Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako technologický pokrok ovplyvní aj také obyčajné veci ako napríklad nakupovanie oblečenia? Máme odpoveď - zázračné zrkadlá s obrovskými dotykovými obrazovkami, ktoré vedia čo ďalšie budete chcieť.
image_1418039048.jpeg
  • Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako technologický pokrok ovplyvní aj také obyčajné veci ako napríklad nakupovanie oblečenia? Máme odpoveď - zázračné zrkadlá s obrovskými dotykovými obrazovkami, ktoré vedia čo ďalšie budete chcieť.

 

Ebay to za posledný rok nemal ľahké. Čelil obrovskému porušeniu bezpečnosti a oznámil, že sa „rozchádza“ s PayPal-om. Spoločnosť však napriek všetkému stále dosahuje stabilný rast, profitujú a snažia sa o rôzne vylepšenia. Spojili sa s dizajnérkou Rebeccou Minkoff a smerujú do sveta offline predaja – v San Franciscu a New Yorku otvorili nové smart stores.

 

Pri vstupe do obchodu vás privítajú obrovské zrkadlá s dotykovým displejom. Na nich sa ľahko môžete prehrabovať uličkami alebo si poprezerať aj inventár obchodu. Nemusíte mať plné ruky vecí, ktoré si chcete vyskúšať. Stačí iba jednoducho kliknúť. Keď budú pre vás šaty prichystané, príde vám upozorňujúca správa a vy si zatiaľ môžete objednať napríklad drink.

 

V kabínke na vás takisto čaká zrkadlo s dotykovým displejom. Môžete si napríklad meniť osvetlenie, aby ste videli ako váš outfit vyzerá v rozličných podmienkach. Každá vec má na sebe RFID označenie, takže kabínka dokáže rozpoznať čo sa nachádza na sklade. Ak sa vám nepáči farba, stačí opäť iba kliknúť. Vyberiete si vami požadovanú farbu či veľkosť a predavač vám ju onedlho prinesie rovno do kabínky. Na nákupy sa konečne môžete vybrať aj sami a nemusíte z kabínky kričať na svojho nákupného kamoša, aby vám utekal pohľadať inú veľkosť.

 

 

Vďaka RFID označeniam kabínka zaznamenáva čo máte práve na sebe a dokáže vám navrhnúť aj vhodné doplnky. Všetko čo si vyskúšate sa ukladá do vášho osobného profilu, takže si môžete neskôr online kúpiť akúkoľvek z týchto vecí. Ebay tak na základe tohto offline nákupu bude vedieť svojim zákazníkom ponúknuť lepšie personalizované odporúčania. Samozrejmosťou je aj platba online, bez otravného postávania v rade pri pokladni.

 

Čo poviete, páči sa vám takáto predstava nakupovania? Možno nám to nákupy o niečo spríjemní a aj my – hejteri nakupovania – sa nebudeme musieť mesiac odhodlávať na návštevu nákupného centra :).

 

Zdroj: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech