Prečo je WordPress to najlepšie, čo môžeš svojmu biznisu spraviť a ako pomohol nám?

  • Pokiaľ sa pohybuješ vo svete online biznisu a sleduješ na Facebooku skupiny, v ktorých podnikatelia hľadajú developerov pre svoj web či e-shop, určite si si všimol aj ceny, v ktorých sa tieto práce pohybujú. Za klasický web zaplatíš minimálne 500 eur, zatiaľ čo pri internetových obchodoch sa bavíme aspoň o tisícke. Prečo ale tieto peniaze neušetriť?
collage hu
  • Pokiaľ sa pohybuješ vo svete online biznisu a sleduješ na Facebooku skupiny, v ktorých podnikatelia hľadajú developerov pre svoj web či e-shop, určite si si všimol aj ceny, v ktorých sa tieto práce pohybujú. Za klasický web zaplatíš minimálne 500 eur, zatiaľ čo pri internetových obchodoch sa bavíme aspoň o tisícke. Prečo ale tieto peniaze neušetriť?

Keď ti dnes niekto povie, že potrebuje spraviť web, môžeš si byť takmer istý, že hovorí o stránke vo WordPresse. Na tejto platforme dnes funguje 20% všetkých webov na internete, s tým, že toto číslo stále stúpa. Slováci, ktorí dnes rozbiehajú vlastné weby, portály či e-shopy hľadajú stále viac a viac kvalitných programátorov, ktorí s WordPressom dokážu pracovať. Môžeme pritom povedať, že dopyt je stále väčší a trh jednoducho nedokáže ponúknuť dostatočný počet kvalitných ľudí, čo znamená jedinú vec – príležitosť pre tých, ktorí to vedia využiť.

WordPress najprv fungoval čisto ako platforma pre blogy, ale keď sa dnes pozrieš na stránky, ktoré na ňom fičia, zistíš, že len máloktorá vyzerá ako blog. WordPress sa dnes používa ako univerzálny CMS systém alebo, ak by sme to chceli veľmi prehnať, ako PHP framework – dáva obrovskú kopu vstavaných funkcií, systémov či pravidiel a ak sa nimi budeš riadiť, spravíš akúkoľvek stránku. Samozrejme potrebuješ najprv tieto pravidlá ovládať – to je druhá vec.

DSC00485

foto: zipcodewilmington.com

“Vďaka intuitívnosti WordPressu dokážete bleskurýchlo vytvoriť firemnú stránku, či landing page. Neustále pribúdajú segmenty biznisu v ktorých je WordPress využívaný, či už sa bavíme o reštauračných zariadeniach, hoteloch, kaviarní, portálov požičovní aút, ponúk práce, prenájmu nehnuteľností, eshopov a mnohých ďalších, “ hovorí programátor Tomáš Chvostek pracujúci pre inovatívnu spoločnosť Zelená Pošta.

“Treba si však pritom dať pozor na časté bezpečnostné chyby samotných modulov, ako i samotného WordPressu (preto je WP nevhodný pre biznis kde je bezpečnosť kritickou prioritou). Naučiť sa základy práce s WordPressom však rozhodne odporúčam každému, či ste živnostník, ekonóm, inštalatér, umelec, alebo bežný používateľ webu. Zistíte, že tvorba webstránok nie je raketová veda a vie byť i zábavná – skôr, či neskôr sa s WordPressom určite niekde stretnete,” dodáva

130520084805-matthe-kenefick-coding-1024x576

foto: money.cnn.com

Okrem toho, že ti WordPress skills ušetria peniaze pri budovaní vlastné projektu, nájdeš na Profesii vždy niekoľko pracovných ponúk z firiem, ktoré hľadajú svojho WordPress človeka. Ale ako naozaj ponúknuť kvalitu, ktorú vyžadujú? Na nete zoženieš množstvo free návodov, ktoré ti ukážu, ako veci (ne)robiť. Pokiaľ chceš odovzdať super prácu, musíš poskytnúť stopercentnú kvalitu. A na tú potrebuješ know-how – to zaručene získaš na rôznych kurzoch, ktoré sa dnes ľudí učia, ako na WordPress, skvelá možnosť je pritom priamo šikovný slovenský projekt Learn2Code so svojim online kurzom WordPress pre programátora.

“WordPress je vhodný pre začínajúcich bloggerov, ale aj pre spravodajské portály a veľké weby. Pri voľbe technológie však treba brať do úvahy konkrétne požiadavky daného projektu. Niekde sa bude viac hodiť custom vlastné riešenie, inde to bude WordPress. WordPress má veľa funkcionality a tiež dobre rozšíriteľný, takže môže byť použiteľný na takmer akýkoľvek projekt. Učiť sa programovať weby na WordPresse sa oplatí každému, kto chce zrealizovať nejaký vlastný nápad, alebo robiť klientske weby,” hovorí Radovan Debnár z Learn2Code.

Kde všade dnes nájdeš WordPress?

Mánii menom WordPress sme prepadli aj my v StartItUp. Máme na to však pádne dôvody. Na WordPress pritom už pred nami prešli svetoví giganti v oblasti médií, ako Wall Street Journal, Forbes či Reuters. Prečo? Je jednoduchší, prehľadnejší, pracuje s ním viac ľudí a preto sa stále vylepšuje – a presne preto sme naň prešli aj my.

“WordPress bol pre nás tou správnou voľbou. Je skvelý na manažovanie a tvorbu contentu, paralelnú prácu mnohých ľudí a funguje out-of-the-box. Práve preto ho preferuje mnoho online médií, ale aj samotných programátorov, ktorí v ňom dokážu rýchlo a jednoducho pridávať funkcie často aj bez programovania a väčšej námahy, keďže je neuveriteľne intuitívny,” hovorí CTO StartItUp Rišo Nevéri.

Tak čo, ešte stále si myslíš, že by WordPress tvojej kariére či biznisu nijak nepomohol?

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech