Prečo nedokážem pracovať v kancelárií?

Martin Bohunický / 3. októbra 2015 / Lifehacking

Už niekoľko mesiacov fungujem ako freelancer a drobný podnikateľ. Full-time job pre mňa nemal absolútne žiadny zmysel. Teším sa, že môžem žiť, kde chcem, že som časovo slobodný a že som našiel šťastie, ktoré som nikdy v živote v kancelárií necítil.

 

Moje trápenia začali v bežnej práci na osem hodín. Bola to katastrofa. Ja som vlastne aj celkom šikovný chlapec, ale som fakt otrasný zamestnanec, takého by si fakt do firmy nechcel. Radšej budem pracovať 24 hodín denne a na seba, ako čo i len 20 minút venovať snom niekoho iného.

 

 

Necháp ma zle. Môj život nie je pre každého. Veľmi si cením prácu ľudí, ktorí každodenne tvrdo makajú pre správny chod vecí okolo nás. Každý z nich si zaslúži uznanie. No ja jednoducho nemôžem. A ak to cítiš rovnako, tento článok je pre teba. Pre teba, čo nechceš zapadnúť a chceš si nájsť svoju vlastnú cestu. Svojim spôsobom si pre pracovný trh veľmi atraktívny. To až dodatočne si bude tvoj šéf búchať hlavu o stôl, že koho to vlastne prijal.

 

Tu je niekoľko dôvodov, prečo si mal vybrať radšej niekoho iného:

 

1. Potrebuje niekoho, kto nasleduje pravidlá

Pravidlá sú na to, aby sa porušovali. Špeciálne ak ide o odporúčané servírovanie Nutelly..

Väčšina najväčších lídrov boli vo svojich počiatkoch rebeli. Potrebovali sa prejaviť. Neznamená to, že svoju prácu neodviedli, vždy však museli pridať nejaký komponent, ktorý od nich nikto nechcel.

 

 

2. Potrebuje niekoho, kto sa správa podľa príručky

Nič z môjho správania sa do kancelárie nehodí. Môj nechutný humor, moje návyky, môj hlasný smiech a krik, keď sa niečo nepodarí. Kolegovia ma za to neznášali.

 

3. Potrebuje niekoho, kto nemá problém so skupinovou prácou

Skupinové projekty sú rokmi overená katastrofa. Pomalá a krutá smrť kolektívu. Každý, s kým som kedy pracoval, mi môže na pohrebe nosiť truhlu. Aby ma mohli položiť ešte jedenkrát.

Toto už nikdy v živote nechcem zažiť znova.

 

4. Potrebuje niekoho, komu dá úlohu a ten ju včas dokončí

Dáš mi úlohu a ja ju urobím. Ale musíš chápať, že predtým zabijem hodiny surfovaním po nete..pre inšpiráciu, chápeš.  Nechcem ťa mať nad sebou a počúvať, aký som neschopný.

 

 

5. Potrebuje niekoho, kto miluje jeho myšlienky

Mám kopec fantázií a myšlienok. Väčšinu z nich som aj vyskúšal. Potrebujem to robiť, aj keď je to niekedy za hranicou morálky. Ak by som to nerobil, zabil by som vnútorne sám seba a už nikdy by som nemohol byť tvorivý.

Tvoj šéf má zase svoje nápady. Nápady, ktoré MUSÍŠ milovať a musíš na nich pracovať.

 

6. Potrebuje niekoho, kto pracuje pre neho

Koncept práce od 9 do 5 ma ani tak neštve. Kľudne budem pracovať od 9 do 9, ak ma to priblíži k naplneniu mojich snov. Viac ma hnevá, že investujem svoju energiu a zarába na tom niekto iný.

 

 

7. Potrebuje niekoho, kto zoberie hodinový plat

Hodinový plat je podľa mňa vtip. Niekto pracuje v umývačke áut a umyje tri autá za hodinu. Iný rovnako kvalitne umyje šesť áut za hodinu. A obaja dostanu rovnakú mzdu. Logika level 9000.

 

8. Potrebuje niekoho normálneho

Nikdy som nebol úplne normálny, myslím si, že nikto nie sme úplne normálni. Mám problém akceptovať niektoré spoločenské normy, mám prehnané ciele a rád sa pred prácou opijem z kvalitnej whisky. Nedokážem byť len tak. Potrebujem objavovať nové miesta, flirtovať s dievčatami a tancovať, keď ma nikto nevidí. V práci by ma za to zabili.

Od 15 rokov som vedel, že chcem byť podnikateľom. Vedel som, že je to môj osud. A začal som o to bojovať. Podnikanie je o tom byť, kým chceš. Môžeš pracovať 16 hodín denne v obleku a môžeš pracovať hodinu denne v kaviarni s cigarou v ústach. Žijeme vo svete, kde ti každý chce diktovať, čo máš a nemáš robiť. Ukáž im svoju cestu.

 

zdroj: elitedaily.com 

Pridať komentár (0)