Pre­čo “Robí­me to INAK” mení Slo­ven­sko k lep­šie­mu?

Zuzana Kotuliaková / 12. apríla 2017 / Zo Slovenska

zdroj: archív Startitup/logo Robíme to INAK

Urči­te si zachy­til naše naj­nov­šie vlo­gy s hes­lom Robí­me to INAK. Pro­jekt, kto­rý inšpi­ru­je aj ďal­ší­ch Slo­vá­kov k ino­va­tív­nos­ti, má super ohla­sy. Sved­čí o tom aj fakt, že prie­mer­ne dosa­hu­je­me “rea­ch” na vide­ách 55-tisíc vide­ní. Pre­to sme sa roz­hod­li, že ti dáme krát­ky upda­te.

Už je to nejaký ten mesiac, čo sme projekt Robíme to INAK rozbehli. Na začiatku sme bojovali s neistotou, ako to celé vypáli, pretože nič podobné na Slovensku ešte nebolo. Ľudí sme chceli podporovať v inakosti, preto sme museli ísť príkladom. :) V redakcii sme sa jednoznačne zhodli, že do toho ideme. Už to bude takmer pol roka a stále nás to baví viac a viac. Navyše sme sa stretli s úžasnými reakciami, ktoré nám dodávajú presvedčenie, že to má zmysel!

Cieľom projektu bolo podporovať ľudí, aby sa svojou INAKosťou odlíšili. Bohužiaľ, na Slovensku je to často tak, že niekto niečo vymyslí a ďalší desiati začnú napodobňovať. Nemyslíme si, že toto je cesta, akou by sa podnikanie malo uberať. Je dôležité, aby sme sa neustále snažili napredovať, a tým posúvali Slovensko ďalej. Preto sme sa rozhodli zviditeľniť tie originálne projekty, ktoré idú vlastnou cestou, oceniť ich a dať tak ľuďom vedieť, že robia veci INAK.

FB Lidl/logo robíme to INAK/ FB mondie laboratoire 

Ocenili sme neskutočných 100 inovatívnych projektov a dali o nich vedieť v piatich článkoch - vždy s top20 projektov.

Nám to ale nestačilo a chceli sme na projekte pracovať ďalej, pretože má úžasnú myšlienku. Začali sme preto točiť vlogy z ocenených prevádzok. Veľmi nás potešilo, keď sa projekt rozhodla podporiť aj Slovenská sporiteľňa, ktorá sama pomáha podnikateľom prostredníctvom vlastných programov. Kolotoč sa rozbehol a teraz ti každý týždeň prinášame jeden niekoľkominútový vlog.

Za týmito zopár minútami je kopec práce, ale aj more zábavy a zážitkov. Baví nás, že sa s týmito inšpiratívnymi ľuďmi môžeme stretávať a približovať ich inšpiratívne príbehy aj tebe. Pozri si našu doterajšiu zbierku videí a sleduj nás aj naďalej. Máš sa na čo tešiť!

EcoHeart

Sygic

Yeme

WakiVaky

Michalská Coctail Room

ALIEN Studio

HOPIN

Tuli

Nexteria

ESET

 

Pridať komentár (0)