Predajňa áut, ktorá funguje ako automat na kávu – tu si chcem kúpiť auto!

  • Americký predajca áut Carvana vymyslel niečo veľmi zaujímavé. Siahol po fungujúcom dizajne bežných nápojových automatov a aplikoval ho na predajňu áut.
image_1447575464.jpeg
  • Americký predajca áut Carvana vymyslel niečo veľmi zaujímavé. Siahol po fungujúcom dizajne bežných nápojových automatov a aplikoval ho na predajňu áut.

 

Carvana postavila pre svojich zákazníkov v Nashville 5-poschodový „automat na autá“. Stačí si zájsť do predajne(alebo si auto objednať online), vyklikať si aké auto by si chcel a budova ti ho za chvíľu pristaví. Eliminuje sa tak osobný kontakt s predajcom a urýchli proces nákupu. 

 

 

Celý proces trvá približne 20 minút. Do automatu vložíš špeciálnu mincu (nie, zálohu neplatíš v hotovosti), zvolíš druh financovania, vyplníš dokumenty, potrebné údaje, podpíšeš sa a automat skladujúci 20 áut ti jedno „vydá“. Stačí si trpezlivo počkať na zemi. Auto si potom môžeš obzrieť, nachvíľu vyskúšať a tiež si ho na 7 dní nechať. Peniaze sa ti z účtu strhnú, až keď opustíš parkovisko. V prípade nespokojnosti alebo zmeny názoru ho do 7 dní môžeš bez udania dôvodu vrátiť.

 

Carvane sa výrazne podarilo odlíšiť od bežných predajcov, ktorí musia mať na predajni personál. V ich budove nie je v podstate treba takmer žiadnych zamestnancov, čím si ušetria a šanca na návrat investície je teda napriek drahému projektu vyššia. Na skladovanie áut treba vďaka veži menej miesta a v konečnom dôsledku vedia ponúkať autá o 2000 dolárov lacnejšie ako konkurencia.

 

„Myslím, že zákazníci budú mať z nákupu nezabudnuteľný zážitok,“ hovorí CEO Ernie Garcia. „Ponúkame im ten najunikátnejší spôsob nákupu a dokonca lacnejšie ako inde.“ No Carvana si pre zákazníkov pripravila ešte jedno obrovské prekvapenie! Každému zákazníkovi ponúka 200 dolárový kredit na prílet a dopravu k predajni.

 

Predajca zatiaľ nevie, čo má od automatu čakať. Budú zákazníci primárne z Nashvillu? Budú za zážitkom cestovať aj z širšieho okolia, či iných štátov? To sa zatiaľ netuší ale automatu veria a je jasné, že nejakým spôsobom sa na tento predaj dajú v budúcnosti aj ostatní predajcovia. Jedným z nich môže byť práve Tesla, ktorá chce týchto dealerov obísť. Bol by to ideálny spôsob predaja napríkad pripravovaného Modelu 3, ktorý by sa mal predstaviť už v marci 2016.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK