Psičkári pozor! starajte a o svojich psíkov lepšie so slovenským Dogzpotom

  • Všetky potrebné informácie pre psíčkarov prináša nový slovenský portál Dogzpot. Cieľom Dogzpot je vytvoriť ekosystém, ktorý bude na jednom mieste informovať, vzdelávať a tak uľahčovať život psíkom a ich pánom.
image_1437114097.jpeg
  • Všetky potrebné informácie pre psíčkarov prináša nový slovenský portál Dogzpot. Cieľom Dogzpot je vytvoriť ekosystém, ktorý bude na jednom mieste informovať, vzdelávať a tak uľahčovať život psíkom a ich pánom.

 

Dogzpot na jednom mieste v prehľadnej a príjemnej podobe prináša tipy a triky, rýchle informácie, pomoc od odborníkov, nových psích kamošov, newsletter a kopu zábavy. Súčasťou Dogzpot sú moduly, ktoré bežia na open source platforme Drupal: Dogzvet, DogzTV, Dogzaid a Dogzhotel. K projektu Dogzpot patrí aj aplikácia Dogzwalk. Prehľadnosť a jednoduchosť medzi moduly prináša single sign on prihlasovanie, vďaka čomu používateľovi stačí jedno heslo pre všetky moduly.

 

Zakladateľkou projektu Dogzpot je Jana Žilčayová, ktorej dva psy boli inšpiráciou pre vytvorenie Dogzpot.

 

 

Zatiaľ reálne prístupným modulom pre verejnost je Dogzwalk. Dogzwalk, slovenská mobilná appka, ktorá ma za cieľ zjednodušiť a spríjemniť venčenie psíkov. V appke si používatelia môžu pozrieť zoznam miest na venčenie spolu s hodnotením od iných používateľov. Tiež mapu „venčovísk“ spolu s aktuálnou návštevnosťou psov. V appke sa tiež dajú pozrieť nebezpečné miesta pre psíkov, napríklad miesta, kde sa vyskytujú otravy. Psíčkari môžu zdieľať fotky a fotoalbumy, posielať si navzájom súkromné správy.

 

Appka používateľov upozorní na udalosti a aktuality určené pre psíkov a ich majiteľov. Používatelia appky môžu vytvárať trasy prechádzok a pozvať na ňu ďalších psíkov a ich pánov. Používatelia môžu prostredníctvom aplikácie vyhľadávať aj nadväzovať kontakty na základe rôznych filtrov, napríklad podľa plemena psíka. Appka má aj ušľachtilý ciel a to pomáhanie strateným a nájdeným psíkom. Dogzwalk je už dostupná pre Androidy v Google Play.

 

 

Druhou časťou portálu je Dogzvet, online klinika, ktorá zoskupuje veterinárov z celého sveta, ktorí sa na diaľku posnažia pomôcť psíkovi, ktorý sa necíti práce najlepšie. Dogzvet myslí aj na zvieratká, ktoré nemajú pánov a potrebujú pomoc. Dogzvet bude o chvíľu spustený.

Dogzhotel sa postará o psíkov aj keď ich páničkovia práve nemôžu. Pomáha nájsť psíkom prechodný domov, hotely či dogsiterov.

DogzTV, prvá internetová televízia zameraná na psičkárov, ktorá prináša spravodajstvo zo sveta psov či rôzne videá s inštruktážnymi radami a tipmi. Pomocnú labku všetkým strateným a týraným psíkom prináša Dogzaid. Na tomto mieste psičkári nájdu dôležité preventívne informácie, kastračné programy, upozornenia a tiež vzdelávacie videá.

 

 

Čerešničkou na torte je DogzFund. Ide o mikro crowdfunding, ktorý predstavuje možnosť získania malej finančnej podpory na rôzne projekty, či na pomoc konkrétnym psíkom, ktoré potrebujú pomoc, napríklad finančne náročnejšiu operáciu.

 

Dogzpot prináša prehľad do sveta psíkov, ponúka všetky potrebné informácie na jednom mieste. Pomoc v podobe informácií, článkov či blogov, ale aj možnosť získania finančnej pomoci pre psíka v núdzi alebo pomoc týraným či opusteným psíkom. Alebo socializujte Vášho psíka s pomocou psieho Facebooku, appky Dogzwalk!

 

  

Zdroj: http://www.dogzpot.com, http://www.lifewithdogs.tv/

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech