Ryanair začal lietať do Izraela, Wizz Air začne čoskoro do Kyjeva

  • Je to prvé spojenie nízkonákladovej leteckej spoločnosti, ktoré prepája Európu s Áziou.
ryanair-patryk-kosmider-shutterstock-com_-748x499
  • Je to prvé spojenie nízkonákladovej leteckej spoločnosti, ktoré prepája Európu s Áziou.

Linka do Izraela bude z Bratislavy odlietať dvakrát do týždňa, vo štvrtok a v nedeľu. Prví cestujúci z izraelského Eilat-Ovda už tento týždeň pristáli v Bratislave. A ak vychytáš dobré spojenie, vieš zohnať spiatočný let do 50eur. Tak čo, rozmýšľaš, že sa pôjdeš ohriať do Ázie?

izrael-jerusalem-620x320

zdroj: palomino.cz

Ryanair zároveň oznámil, že na svojej základni v Bratislave umiestni 2. bázované lietadlo od marca 2017, čím investuje ďalších 100 miliónov dolárov. Zdôrazní tým svoj záväzok napomáhať k rozvoju slovenského turizmu, dopravy a pracovných miest.

Ryanair pokračuje v spájaní Bratislavy s hlavnými obchodnými centrami Európy vďaka linkám so zvýšenými frekvenciami, akými sú linky do Berlína (denne), Dublinu (denne) a Londýna (2x denne).

Izrael je jedným z 3 nových spojení, do ktorých sa od tohto týždňa môžeš vybrať priamo z bratislavského Letiska M.R. Štefánika. Od pondelka 31.októbra sa lieta aj do Nišu v Srbsku a oddnes do Leeds-Bradford vo Veľkej Británii. Všetky patria k nízkonákladovému Ryanair a lietajú dvakrát do týždňa.

Podľa slov generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva Letiska M.R. Štefánika Ivana Trhlíka sa očakáva v tomto roku dvojciferný nárast počtu prepravených pasažierov. Odhad je okolo 1 800 000 z aj na letisko.

Nové letecké spojenia z Bratislavy pripravuje aj Wizz Air, najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej a východnej Európe. Od polky decembra pribudne priama linka do Kyjeva, taktiež dvakrát do týždňa – v utorky a soboty. Tamara Vallois, riaditeľka komunikácie Wizz Air, dodáva: „Za menej ako rok oznamujeme a spúšťame už tretie letecké spojenie z hlavného mesta Slovenska. Veríme, že našu linku do Kyjeva uvítajú rovnako obchodní cestujúci ako aj turisti. Keďže ju spúšťame v polovici decembra, je to skvelá príležitosť na návštevu hlavného mesta Ukrajiny počas vianočných sviatkov. Veríme, že nové nízkonákladové letecké spojenie Slovenska s Ukrajinou napomôže k rozvoju obchodných stykov, ale aj k rozvoju cestovného ruchu, keďže priláka do Bratislavy viac návštevníkov. Ceny leteniek sa začínajú už od sumy 29,99 €. Naše posádky sa už teraz tešia na spokojných cestujúcich na palubách našich lietadiel. Zároveň ďakujeme Letisku Bratislava za prínosnú spoluprácu.“

Od marca budúceho roka si s Wizz Air zaletíš do Tuzly v Bosne a Hercegovine a od júna pribudnú 4 lety týždenne do Varšavy.

zdroj: bts.aero, bts.aero zdroj titulnej fotografie: holidayguru.ie

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech