S Cloudo vo vašom prehliadači urobíte viac za kratší čas

  • Rozšírenie prehliadača o Cloudo je pivot slovenského projektu Cloud Fender. Je to novinka a veľa sa o ňom ešte nepísalo. Aj to je jeden z dôvodov prečo sme sa rozhodli, že sa s jeho tvorcami v krátkosti porozprávame. Vyspovedali sme teda Ondreja Prostredníka.
image_1428609107.png
  • Rozšírenie prehliadača o Cloudo je pivot slovenského projektu Cloud Fender. Je to novinka a veľa sa o ňom ešte nepísalo. Aj to je jeden z dôvodov prečo sme sa rozhodli, že sa s jeho tvorcami v krátkosti porozprávame. Vyspovedali sme teda Ondreja Prostredníka.

 

Na úvod, len tak v krátkosti ku Cloud Fenderu, ako sa mu darí?

Cloud Fender sme spustili v júli minulého roka. Našim cieľom bolo prepojiť údaje, ktoré majú ľudia uložené na rôznych cloudových úložiskách. Vytvorili sme preto technológiu, ktorá synchronizovala súbory na dvoch odlišných platformách (napr. Dropbox a Google Drive). Ukázalo sa, že ľudia nechcú presúvať dáta medzi službami. Chcú však mať rýchli pristúp k týmto dátam. Koncom roka sme si uvedomili, že musíme spraviť zásadnú zmenu v produkte. Začali sme sa intenzívne rozprávať s našimi používateľmi a zisťovať, aké majú potreby a výzvy. Postupne sme prišli s konceptom Cloudo a rozhodli sme sa pivotnúť. Cloud Fender v najbližších dňoch uzatvoríme a postupne vypneme. Dnes chceme všetku našu pozornosť a energiu venovať Cloudo.

 Skús nám opísať, aký je teda rozdiel medzi Cloud Fender-om a Cloudo-m?

Cloudo zvyšuje produktivitu ľudí, ktorí pracujú s online nástrojmi. Je to pokračovanie našej vízie prepojiť údaje ľudí, ktoré sa nachádzajú na rôznych miestach. Cloudo je však určené na každodenné používanie a prináša okamžitú hodnotu už pri prvom použití. Projekt vznikol hlavne na základe feedbacku, ktorý sme dostali od našich používateľov. Je to oveľa praktickejšia realizácia našej víze, než bol Cloud Fender.

 

Ako ste prišli na myšlienku spraviť práve toto?

Keď sme sa rozprávali s ľuďmi, prišli sme na to, že majú radi nástroje, ktoré používajú. Problémom je však množstvo nástrojov, ktoré dnes majú. Všetky bežné veci sa presunuli do cloudu, od editovania dokumentov až po správu zamestnancov, všetko dnes robíme v prehliadači. Údaje v týchto nástrojoch sú však oddelené a neexistuje spôsob ako ich rozumne prepojiť. To je náš cieľ s Cloudo. Chceme poskytnúť jedno miesto, cez ktoré môžu ľudia pristupovať k svojim nástrojom, dátam a rozumne ich prepájať.

 

V akej fáze je momentálne Cloudo?

Na Cloudo sme začali robiť v januári 2015 a dnes je v beta verzii. Postupne pridávame nové integrácie. Dnes už podporujeme Evernote, Asanu, GitHub, Bitbucket, Google Drive, Dropbox a v najblizsich dňoch pridáme Gmail a Slack. Našim cieľom je pokryť 5 hlavných vertikál (komunikácia, project management, poznámky, repozitáre a úložiská) a mať v každej 2 integrácie. V našom vývoji nám veľmi pomáha, že sme súčasťou Booster akcelerátora v Spote. Či už je to pomoc s market validáciou alebo otváranie dverí k potenciálnym investorom, tento program nám dáva veľkú hodnotu.

 

Aké ciele má Cloudo do budúcnosti?

Cloudo je dnes pre nas super škola. Do našej beta group sa zapísalo cez 350 ľudí a naši aktívni používatelia si otvoria Cloudo 10 až 15 krát denne. Našim cieľom je zobrať to, čo sa dnes učíme a využiť to pri tvorbe ďalšej iterácie produktu. Smerov je viacero, od mobilnej až po desktopovú aplikáciu a pohrávame sa aj s teamovou kolaboráciou. Pozorne počúvame našich používateľov a uvidíme čo ďalej. Naša vízia je, aby Cloudo bolo miestom, kde ľudia začnú svoj pracovný deň a zaroveň im bude slúžiť ako hub pre dáta a služby. V tomto smere sme v rovnakom priestore ako je napríklad Slack. Vidíme ich úspešný pivot a následný raketový rast. Práve to je pre nás super motiváciou.

 

Chceš ešte niečo dodať na záver?

Budem rád, ak aj vy vyskúšate Cloudo a dáte nám váš feedback. 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech