Šiesty ročník Startup Awards predstaví o 2 týždne v Bratislave nádejných úspešných slovenských aj svetových inovátorov

  • Okrem súťaže pre najperspektívnejšie slovenské startupy STARTUP AWARDS, ktorá je každoročným vyvrcholením startupovej sezóny, podujatie tento rok predstaví svetových technológov, dizajnérov a investorov.
collagesa
  • Okrem súťaže pre najperspektívnejšie slovenské startupy STARTUP AWARDS, ktorá je každoročným vyvrcholením startupovej sezóny, podujatie tento rok predstaví svetových technológov, dizajnérov a investorov.

STARTUP AWARDS je tento rok ešte väčšie

V poradí už šiesty ročník STARTUP AWARDS, ktorého finále sa uskutoční 2. decembra 2016, prinesie tento rok niekoľko zásadných noviniek. Podujatie sa z dôvodu každoročne vysokého záujmu sťahuje z historickej budovy SND do Istropolisu, čím sa takmer zdvojnásobí kapacita. Zároveň sa koncept celého podujatia rozširuje o celodenný program zložený z prezentácií a diskusií so zahraničnými investormi a úspešnými podnikateľmi.

Vyvrcholením STARTUP AWARDS bude aj tento rok galavečer, počas ktorého mladé inovatívne firmy zabojujú o titul najlepšieho slovenského startupu roka, ktorý vyhrá cenu v hodnote 50,000 EUR. Dvanásti finalisti budú prezentovať svoje inovatívne riešenia pred medzinárodnou porotou v štyroch kategóriách – Digital, Society, Art & Design a Science. Finalisti predošlých ročníkov získali investície dosahujúce spolu vyše 11 miliónov EUR od domácich a zahraničných investorov rizikového kapitálu.

awards

foto: startitup.sk

Prezentácie svetových technológov, medzi nimi aj zakladateľ aplikácie WAZE

Okrem prezentácií najperspektívnejších slovenských startupov sa návštevníci STARTUP AWARDS môžu tešiť aj na ikonu izraelského startupového ekosystému, Uriho Levina. Levine je zakladateľ najväčšej komunitnej dopravnej a navigačnej aplikácií na svete, Waze. Potom ako bol tento startup kúpený v roku 2013 spoločnosťou Google za viac ako jednu miliardu dolárov, Levine sa naplno venuje podpore nových technologických firiem ako anjelský investor.

Medzi ďalšími spíkrami sú americko-švajčiarska investorka, novinárka a filantropka Esther Dyson, menovaná magazínom Forbes za jednu z najvplyvnejších žien v americkom biznise, Yanki Margalit, investor a technológ, ktorý založil neziskovú organizáciu SpaceL snažiacu sa o pristátie prvej izraelskej kozmickej lodi na Mesiaci, Karol Obluk, ktorý bol kľúčovou osobou pri úspechu antivírusovej firmy AVG, či iba 24 ročný biotechnológ Danny Carbera, zakladateľ firmy BioBots, ktorá vyvíja 3D bio tlačiarne na výrobu ľudského tkaniva.

Na STARTUP AWARDS predstavíme aj Slovákov, ktorí vďaka svojej vynaliezavosti a kreativite patria vo svete medzi najlepších vo svojej brandži. Rado Danilák, pôvodom z Košíc, podal už vyše 100 patentov a v San Franciscu dosiahol veľké úspechy s technologickými firmami Skyera a SandForce. Na podujatí STARTUP AWARDS vystúpia s prezentáciami aj Petra Langerová, dizajnérska hviezda z GAP a Everlane, či architekt Ján Pernecký pôsobiaci v slovenskom startupe VECTARY, ktorý vytvára 3D modely.

siu

foto: facebook.com

O potrebe inovácií a globálnej vízií v spoločensko-prospešných projekty bude rozprávať bývalý prezident New York University, ktorý spustil projekt globálnej univerzity a vyfundraisoval rekordných 4,9 miliardy dolárov za desať rokov.

STARTUP AWARDS 2016 bude historicky najväčšie a najvýznamnejšie startupové podujatie na Slovensku, ktorého cieľom je vyzdvihnúť inovačný potenciál na Slovensku, sprostredkovať skúsenosti globálne úspešných podnikateľov slovenskej startupovej komunite a oceniť perspektívne slovenské technologické firmy. Počas šiestich rokov existencie sa STARTUP AWARDS stalo jednou z najväčší národných súťaží pre startupy v Európe, ktoré každoročne pomáha slovenských startupom sa zviditeľniť doma aj v zahraničí. Startup Awards 2016 sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku a záznam z podujatia bude odvysielaný verejnoprávnou televíziou RTVS.

Lístky na celedenné podujatie so začiatkom o 9:30 si môžete zakúpiť za 49 EUR na stránke www.startupawards.sk.

zdroj titulnej foografie: startupawards/facebook

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech