Skrý­vaj­te sa, špe­huj­te, pre­na­sle­duj­te vo vlast­nej ponor­ke

Tina Stremeňová / 24. januára 2015 / Tech a inovácie

Kto rád dovo­len­ku­je pri mori? Ja teda urči­te nie, ale našla som per­fekt­nú hrač­ku, kto­rá by aj takú dovo­len­ku pre mňa uro­bi­la láka­vou. Teraz asi oslo­vím všet­ký­ch fanú­ši­kov Jame­sa Bon­da, res­pek­tí­ve iný­ch akč­ný­ch fil­mov s futu­ris­tic­ký­mi gad­get­mi. Pop­ri hodin­ká­ch s foto­apa­rá­tom, oku­lia­ro­ch s kame­rou, kto­ré už dáv­no lac­no zože­nie­te na inter­ne­te, vám teraz pred­sta­vím vašu osob­nú ponor­ku.

Internetový obchod Hammacher Schlemmer ponúka široký sortiment zaujímavých výrobkov a  preto niet divu, že sa tam nájdu aj veci ako osobné ponorky. Konkrétne ide o ponorku s názvom Seabreacher Y - Killer Whale Submarine, čo už väčšine môže napovedať, že vyzerá ako kosatka. Lepší dizajn si neviem ani predstaviť. A je to práve tento vzhľad, čo upútava pozornosť.

 

 

Za 90 000 dolárov sa stanete kapitánom dvojmiestneho podmorského plavidla, ktoré kedysi bolo len mýtom z filmov, alebo doménov armády. Na hladine dosahuje rýchlosť 80 kilometrov za hodinu a pod vodou okolo 40. Možno sa vám to nezdá veľa, ale stačí to na pohodovú prehliadku morského dna. Extra dodávka vzduchu je zabezpečená šnorchlom, ktorý dovoľuje ponor do hĺbky 1,5 metra, avšak bez neho sa ponorka dostane ešte hlbšie z dohľadu vašich nepriateľov, alebo otravných priateľov, čo sa prišli len váľať na pláž :).

 

 

Ako správny tajný agent musíte mať ponorku štýlovú nielen z vonku, ale aj z vnútra. Interiér zariadený pre dvoch pasažierov je vybavený LCD displejom, ktorý poskytuje pohľad na priestor za ponorkou, takže žiadne podlé útoky zozadu nehrozia a vy máte všetko pod palcom. Vinylové čalúnené sedadlá sú vybavené bezpečnostnými pásmi, aby niekto náhodou pri tej zbesilej jazde rýchlosťou 40 km/h nevyletel medzi žraloky.

Toto viac než 5 metrové dielo vážiace 680 kíl dostanete v rôznych prevedeniach. Aj keď úprimne, kosatka je jednoznačne najštýlovejšia. Okrem čierneho dizajnu si viete objednať aj starší a pomalší model delfína, ak uprednostňujete pokojnejšie vyhliadkové plavby. Alebo ponaháňajte turistov v ponorke v tvare žraloka. Už nikdy nezažijete preplnenú pláž.

Tak čo, už objednávate? Ja viem, ani ja teraz nemám navyše 90 000$, včera som si kúpila mini tank. Ale možno po ďalšej výplate... ;) 

 

Zdroj: thefutureofthings.com

Pridať komentár (0)