Slovenské startupy na ProductHunte: Zostavili sme rebríček popularity!

  • Ak sa niečo vo svete tech, aplikácií, webstránok či HW produktov mihne, čoskoro sa to objaví na ProductHunte - ak je to niečo kvalitné, pravdaže.
image_1447422569.png
  • Ak sa niečo vo svete tech, aplikácií, webstránok či HW produktov mihne, čoskoro sa to objaví na ProductHunte - ak je to niečo kvalitné, pravdaže.

 

Výborná katalógová stránka, ktorá združuje všetky produkty, ktoré za niečo stoja, neminula ani viacero kvalitných slovenských hráčov. My sme sa pozreli na niektorých z nich a zostavili sme na základe počtu „upvote“ rebríček popularity.

Samotné poradie ma trošku prekvapilo, ale rozhodovali predsa len hlasy zvedavcov a takto to celé dopadlo.

 

1. Cloudo – 202 bodov

Vynikajúci slovenský startup má na konte množstvo ocenení, prerazil do celého sveta a používa ho viacero veľmi zaujímavých firiem v sektore. Produkt, vďaka ktorému máš všetky cloudové riešenia pokope. Veľké uznanie si zaslúži aj profesionálna komunikácia Ondreja Prostredníka na jednotlivé feedbacky a otázky. Cloudo je zaslúžene a suverénne prvé. 

 

 

2. Represent – 72 bodov

Služba Represent umožňuje vytvárať kampane na predaj tovaru s vlastným designom a zarobiť tak na charitatívne účely ako aj pre osobný zisk. Celý proces od výroby po odoslanie tovaru prebieha automaticky a nemáte tak starosť o objednávky, výrobu či zákaznícku podporu. Mnohí vo feedbakoch spomenuli podobnosť so zahraničným Teespringom, to však kvalite Representu na ničom neuberá.

 

 

3. Aeromobil – 70 bodov

Od lietajúceho auta som pred začiatkom prieskumu čakal jasné prvenstvo. Napokon sa nepodarilo a tretie miesto je to opäť aj len vďaka mojej zhovievavosti. Keby som totiž prísnejší, Aeromobil skončí až štvrtý. Rozdelený je totiž až na dva produkty – Aeromobil a Aeromobil 3.0, pričom spomenutých 70 bodov som spočítal dokopy. 

Ťazko povedať, prečo tak málo. V každom prípade som si pri pozitívnych feedbackoch (teda skôr ľuďoch, ktorým sa projekt páči a ktorí sa naň tešia) všimol akéhosi Andrewa, ktorý na každú pozitívnu reakciu reagoval odkazom na článok o nedávnej nehode Aeromobilu. Aj takí ľudia musia byť.

 

 

4. Sli.do – 51 bodov

Sli.do je aplikácia pre eventy a konferencie. Pomáha organizátorom získavať feedback a komunikovať s publikom v reálnom čase. Vďaka nej už neostáva len trápne ticho bez otázok publika. Získava si čoraz väčšie uznanie v celosvetovom meradle. Už ju stihli využiť také firmy ako SAP, KPMG alebo Telefonica O2. 

Zatiaľ bez feedbacku, no 51 hlasov by teoreticky stačilo v našom rebríčku na tretie miesto. Za moju dobrotu k Aeromobilu ale Sli.do bohužiaľ až štvrté. Nevadí, robíte to dobre!

 

 

5. InHiro – 39 bodov

InHiro je slovenský startup, ktorý mení spôsob hľadania nových ľudí. Stojí za ním Lucia Kubinská, Andrej Baran a Michal Truban z Websupportu.Zámerom tohto spin-off projektu je oživiť pracovný trh a dodať „šťavu“ pracovným ponukám firiem. Práve ten najlepší zamestnanec, ktorého by ste chceli, si totiž na nudnú ponuku určite neklikne.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK