Slovenskí stredoškoláci vymysleli: Irdify premení audio jack smartfónu na univerzálny infraport

  • Svoj smartfón premeníš na ovládač rýchlo a jednoducho.
Cloud-TV-TV-and-Tablet-Guide
  • Svoj smartfón premeníš na ovládač rýchlo a jednoducho.

Ak ti v mobile chýba infraport, Irdify je fakt skvelým doplnkom. Asi poznáš ten pocit, keď hľadáš ovládač od telky, ale ten je zapatrošený bohvie kde, alebo ho uvidíš niekde ďaleko od seba, ale už ležíš na gauči a strašne sa ti nechce vstať. Ale taký smartfón má väčšina z nás stále v rukách alebo aspoň niekde v dosahu.

Tento šikovný gadget vytvorila partia 20 študentov z Gymnázia na Poštovej 9 v Košiciach. K dispozícii sú dve verzie – Irdify One a Irdify Plus, ktoré ti nahradia ovládače k televízorom, projektorom, rádiám, klimatizácií a kope iných zariadení s infraportom.

Irdify One využíva napätie vytvorené zvukovým výstupom mobilu. Ten však v mnohých prípadoch nie je dostatočne silný na to, aby rozsvietil infračervené diódy. Preto existuje aj nová verzia s názvom Irdify Plus so vstavanou mikro-batériou pre lepšiu svietivosť a podporou viacerých zariadení. Oproti verzii One má Irdify Plus len jednu infračervenú diódu a rozumie si s ním viacero zariadení.

irdify_one_transparent4

foto: irdify.com

Použitie je úplne jednoduché, stačí keď Irdify zasunieš do audio jacku v telefóne, zvýšíš hlasitosť médií na maximum následne tento gadget ovládaš cez appku. V nej si vyberieš značku a model zariadenia, ktoré chceš ovládať a môžeš sa do toho pustiť. Aplikácia je dostupná len pre Android a volá sa irplus WAVE – Infrared Remote, alebo Audio IR pokiaľ máš staršiu verziu Androidu.

Cena za toto šikovné malé zariadenie je vážne priaznivá a zastavila sa na sume 4,95 eur za Irdify One a 6,95 eur za Irdify Plus. Kúpiť si ho môžeš zatiaľ na promo akciách v Košiciach, ale mladý tím plánuje spustiť aj online predaj. Alebo im môžeš skúsiť napísať mail, všetko potrebné nájdeš na ich stránke. A nezabúdaj, že kúpou podporíš mladých šikovných ľudí zo Slovenska.

zdroj: irdify.com, zdroj titulnej fotografie: corporate.comcast.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech