Slovensko-ruský startup Mishiko vypustil svoj parádny obojok do predaja!

  • Technológie zasahujú do všetkých oblastí života, a to nie len toho ľudského.
screen-shot-2016-09-24-at-01-06-31
  • Technológie zasahujú do všetkých oblastí života, a to nie len toho ľudského.

Ambiciózny startup Mishiko, ktorý má, okrem bratislavskej centrály, pobočky aj v Moskve a Hong Kongu, uviedol do predaja projekt inteligentného obojku pre psa. Projekt, ktorý pred časom prilákal záujem viacerých investorov (vrátane slovenského Sitno Holding), je dnes pripravený a k dispozícii na predaj.

Pre Mishiko je inteligentný obojok vôbec prvým projektom v rámci ich platformy pre Internet of Things a ponúka zaujímavé funkcie. To, že obojok monitoruje polohu asi nikoho neprekvapí, monitoring zdravotného stavu tvojho psa však už zaujme viac.

Čo sa týka GPS, uvádzaná presnosť je 4 metre, a to vďaka využitiu rovno troch geo-lokačných systémov – GPS, GLONASS a LBS. Ak sa ti pes zatúla, jednoducho aktivuješ v aplikácii SOS mód a pomocou súradníc sleduješ, kde sa tvoj kamoš nachádza. V prípade vybitia batérie uvidíš v aplikácii poslednú zaznamenanú polohu.

screen-shot-2016-09-24-at-01-06-45

foto: mishiko.net

Monitoring zdravotného stavu pripomína typický fitness tracker, aký (snáď) v mobile máš aj ty. Aplikácia na základe pohlavia, veku, váhy a ďalších parametrov vypočíta, koľko pohybu tvoj kamoš potrebuje a na základe trackovania aktivity potom sleduješ, či daný cieľ psík splnil. Aplikácia monitoruje vzdialenosť, počet krokov a čas aktivity. Všetky údaje sú potom jednoducho zdieľateľné na sociálne siete.

Možno si kladieš otázku: Zašli technológie priďaleko? Fitness tracker pre psa? Vec postoja. Iste, všetci by sme radi fungovali v súlade s prírodou a bez všetkých technologických „nezmyslov, no tak, ako je obezita problémom čoraz väčšej časti populácie, tak žiaľ tento problém začína zasahovať aj svet psov. A ak teda Mishiko pomôže len jednému psíkovi predĺžiť život, bude to za to stáť.

Vývojári majú v budúcnosti záujem rozšíriť aplikáciu o sociálny aspekt, vďaka čomu prepojí jednotlivých používateľov a „dovolí“ im stretnúť sa naživo. Aplikácia je dostupná pre operačné systémy Android a iOS. Cena za jeden náramok je 169 eur jednorazovo, resp. 119 eur + 4,9 eur/mesačne za dáta. K dispozícii je v bielom a čiernom prevedení.

titulná foto: mishiko.net

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech