Slovensko vymenila za Floridu: Nemohla som urobiť nič lepšie, než odísť, sexistické reči sú doma klasikou

  • Žiť americký sen sa nepodarí každému, no Slovenka Martina tú možnosť dostala
  • Žije na slnečnej Floride, kde hrá volejbal
Martina Melicher
Instagram/MartinaMelicher
  • Žiť americký sen sa nepodarí každému, no Slovenka Martina tú možnosť dostala
  • Žije na slnečnej Floride, kde hrá volejbal

Mnoho mladých Slovákov odchádza zo Slovenska. Zahraničie im totiž dokáže ponúknuť lepšie podmienky na štúdium, no aj na šport. Zo Slovenska odišla aj Martina Melicherová z Nového Mesta nad Váhom, ktorej novým domovom sa stala Florida.

Martina na Floride študuje a hrá volejbal. Zažila tu množstvo zaujímavostí, ktoré zdieľa na TikToku na Instagrame. My sme jej však položili niekoľko otázok, na ktoré nenájdeš odpovede na sociálnych sieťach.

  • Prečo sa rozhodla práve pre Floridu?
  • Ako sa Američania pozerajú na športovcov, ktorí zvládajú súbežne aj školu?
  • Prečo nemôže na Floride pracovať?
  • Či sa stretáva so sexizmom na ihrisku a aj to, aký je v krajine mindset

Predtým, než si zbalila batoh, žila ako klasické slovenské dievča. K volejbalu sa dostala už v útlom detstve a pravdepodobne nepredpokladala, že ju šport raz vyženie naháňať skúsenosti do sveta.

„Nemohla som urobiť lepšie než odísť. To bolo moje životné rozhodnutie a otvorilo mi to obzory po mnohých stránkach,“ tvrdí dnes.

Čo bolo pre teba dôležité, keď si sa rozhodovala, do akej krajiny pôjdeš? Bol volejbal prioritou?

Keď som sa rozhodovala, mala som 19 rokov a v tom momente som viac vzhliadala na športovú a ľudskú stránku, pretože ľudia spôsobujú, ako sa mám.

Keď som sem išla, nepoznala som nikoho. Poznala som len jednu trénerku a volala som s dvomi spoluhráčkami. To bolo celé. Ja som sem išla ako dievča s mechom na hlave. Vtedy mi až tak veľmi o školu nešlo, takže rozhodujúci bol šport.

Teraz, keď už som tu dlhšie, si uvedomujem, že vzdelanie je veľmi dôležité, pretože po škole sa budem uberať asi skôr normálnou cestou, nie tou športovou. Ale kto vie… Hoci som vtedy na vzdelanie neprihliadala, obstála som veľmi dobre. Škola tu je super, nemôžem sa na ňu sťažovať.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa •Martina Melicherová• (@martina_melicher)

Čo študuješ?

Tu si môžeš navoliť predmety, takže ja mám momentálne predmety zo psychológie, komunikácie a mám aj cudzí jazyk. Počas tohto a predošlého semestra som mala španielčinu a do toho som mala navolené nejaké predmety zo psychológie, ktoré musím urobiť, aby som splnila dané požiadavky.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá