Slovenský projekt Argos dal porušovaniu autorských práv červenú!

Martin Bohunický / 15. februára 2016 / Tech a inovácie

Rasťo Turek, zakladateľ a CEO slovenského startupu pexe.so, predstavil produkt zo svojej dielne. Pre všetkých live streamerov, ktorí používajú cudzí obsah, mám veľmi zlé správy.

Porušovanie autorských práv je horúcou témou posledných rokov. To, s čím sa v priebehu posledných rokov muselo vysporiadať Youtube pri svojich videách sa teraz vracia v komplikovanejšej forme. Pri prudkom náraste popularity live streamingových služieb, ako Periscope, Meerkat či aj prostredníctvom Youtube sa autorské práva porušujú jednoduchšie, ako kedykoľvek predtým.

 

Teda až kým prišiel Argos.

how-it-works

 

Argos je produkt z dielne tímu, ktorý stojí aj za startupom Pexeso. Táto vychytávka v reálnom čase skenuje vysielanie a dokáže okamžite identifikovať porušenie autorských práv. Predstav si, koľko peňazí ti to môže ušetriť, keď sa tvoja tvorba nebude zrazu šíriť zadarmo celým internetom. Rasťo vo svojom blogu spomína napríklad na zápas Mayweather – Pacquiao, kde sú škody snáď nevyčísliteľné. Keby vtedy Argos existoval, všetko by bolo úplne inak. Argos je teda výborným produktom pre všetkých vysielatelov, filmové štúdia a podobne.

Rasťo ďalej spomína, že mnohí tvorcovia majú obavy, či ich ťažko tvorený obsah nemôže byť stiahnutý omylom. „To je vec, v ktorej Argos spomedzi ostatných vyniká. Porovnáme zvuk aj obraz, vďaka čomu naša technológia lepšie identifikuje, či ide o porušovanie práv alebo legálne použitie,“ píše.
projekt

Zdroj: medium.com, titulná foto: blog.pexe.so

Pridať komentár (0)