Služba MyPicture vytriedi kvantá fotiek za teba

  • Ak si niekedy organizoval kultúrne podujatie alebo nejaké dokonca fotil, zrejme vieš, aká oštara môže byť s vytriedením všetkých fotiek. Teraz je tu služba od spoločnosti Innovatrics, ktorá ti s tým pomôže. Unikátne cloudové riešenie funguje na základe biometrického rozpoznania tváre a získalo ocenenie IT produkt roka 2016 na podujatí IT Gala.
mypicture-1b
  • Ak si niekedy organizoval kultúrne podujatie alebo nejaké dokonca fotil, zrejme vieš, aká oštara môže byť s vytriedením všetkých fotiek. Teraz je tu služba od spoločnosti Innovatrics, ktorá ti s tým pomôže. Unikátne cloudové riešenie funguje na základe biometrického rozpoznania tváre a získalo ocenenie IT produkt roka 2016 na podujatí IT Gala.

Spoločnosť Innovatrics prináša na slovenský trh absolútnu novinku, kde využíva svoje dlhoročné skúsenosti z oblasti vývoja biometrických technológií. Vo svojich produktoch si zakladá najmä na rýchlosti, presnosti a spoľahlivosti, a tieto atribúty pretavila aj do najnovšej služby MyPicture.

Vývoj produktu bol plne v rukách vývojárov spoločnosti Innovatrics, ktorí sa technológii a najmä tvorbe a zdokonaľovaniu algoritmu na rozpoznávanie tváre venujú už viac ako 4 roky. Spoločnosť Innovatrics už v minulosti úspešne uviedla na trh špičkový produkt zameraný na rozpoznávanie odtlačkov prstov, ktorý získava tie najvyššie medzinárodné hodnotenia a je úspešný v silnej globálnej konkurencii,“ hovorí Ján Lunter, CEO spoločnosti Innovatrics.

mypicture-2

Pre koho je a ako funguje

Služba MyPicture je určená najmä firmám a organizáciám, ktoré realizujú spoločenské, kultúrne alebo športové podujatia, pri ktorých vzniká obrovské množstvo fotografií a ich triedenie a usporiadanie je často časovo veľmi náročné. MyPicture dokáže veľké množstvo fotografií automaticky označiť, triediť a tiež prezentovať. Ide o cloudové riešenie, ktoré umožňuje rýchlu, presnú a spoľahlivú identifikáciu (a následne aj kategorizáciu) všetkých účastníkov podujatia prostredníctvom technológie rozpoznávania tváre.

Služba na základe fotografie konkrétneho človeka jednoducho identifikuje všetky fotografie, na ktorých sa nachádza a usporiada ich do kategórií. Všetko sa to deje v troch fázach. Na začiatku v tvoriacej fáze je nutné nahrať všetky fotografie cez klientskú aplikáciu do cloudu, zároveň sa načítajú aj metadáta z fotografií a dôjde k ich spracovaniu do vhodného formátu. V spoznávacej fáze už prichádza MyPicture do kontaktu s účastníkmi podujatia. Tí si jednoducho importujú svoju fotografiu, vytvoria používateľský účet a MyPicture vyhľadá na základe fotky tváre všetky fotografie, na ktorých sa účastník nachádza. V poslednej prezentujúcej fáze si môže účastník prezrieť vyhľadané fotografie v priečinku „Web Gallery“.

mypicture-3

Produkt testovali v drsných podmienkach

Organizátori podujatia Tvrďák Bratislava – Čunovo, 2016, kde účastníci prekážkového behu testovali svoju fyzickú a mentálnu odolnosť, zároveň otestovali aj „odolnosť“ služby MyPicture. Vzhľadom na charakter tohto podujatia účastníci nemohli byť označení číslami ani inými identifikačnými údajmi a jediná možnosť identifikácie bola ich tvár. Prostredníctvom MyPicture mali po ukončení podujatia k dispozícii svoje fotografie pod unikátnym linkom a vyhli sa tak pracnému vyhľadávaniu medzi stovkami fotiek z podujatia.

Službu MyPicture bude možné využívať na základe zakúpenia licencie. Jej cena závisí od počtu spracovávaných fotografií a orientačne sa pohybuje na úrovni 300 EUR na jeden event. Innovatrics, ktorý sa stal IT firmou roka 2015, sa orientuje na vývoj biometrických softvérových riešení a počas svojej 12-ročnej existencie už realizovala viac než 500 projektov po celom svete.

mypicture-4

zdroj fotiek a titulnej fotky: Innovatrics

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech