Sme generácia, ktorá zmení svet!

  • Naša generácia je známa ako generácia hipsterov 21. storočia, ktorá sa nehanbí bojovať za svoje právo na lásku, život a prácu. Nechávame si narásť vlasy tak, ako nechávame priestor svojej kreativite. Ignorujeme akékoľvek limity a neriadime sa zákonmi, ktoré nepovažujeme za potrebné.
image_1439798665.jpeg
  • Naša generácia je známa ako generácia hipsterov 21. storočia, ktorá sa nehanbí bojovať za svoje právo na lásku, život a prácu. Nechávame si narásť vlasy tak, ako nechávame priestor svojej kreativite. Ignorujeme akékoľvek limity a neriadime sa zákonmi, ktoré nepovažujeme za potrebné.

 

Naša generácia mení pravidlá. Hoci sa nás zvyšok spoločnosti snaží potlačiť, v žiadnom prípade im to nejde. Bojujeme za právo, ktoré nám prináleží, za právo byť samými sebou. Predošlá generácia sa už pomaly chystá na odchod do dôchodku a na ich miesta musia zasadnúť v technológiách dobre zorientovaní ľudia, ktorí, nie len že zvládnu viesť spoločnosť, ale sa aj o ňu starať.

 

Generácia-Y, naša generácia, alebo generácia hipsterov. Nazvite ju ako chcete, ale táto generácia je pripravená obsadiť korporátne pozície, potom čo rástla a posúvala sa vpred ako aj technológia, s ktorou tak úzku súvisí. Pravdou je, že naša generácia je schopná prispôsobiť sa nikdy nekončiacim zmenám, ktoré predošlé generácie posadia do hojdacích kresiel, dajú im na hlavu slamené klobúky, do ruky fajku a nechajú ich pozerať sa, ako sa mení svet.

 

 

Prečo to všetko píšem tak sebavedome a tak pevne verím, že je táto generácia výnimočná? Lebo musí byť. Dokážeme rýchlo prísť na riešenia zložitých problémov a sme schopní vytvoriť veľké zmeny. Neodkopírujeme ich od inej generácie, ani nám nepadnú z neba nejakou náhodou. Vytvoríme ich, lebo práve tvoriť je najväčšou vášňou tejto generácie. Generácie, ktorá sa nechce zaradiť do masy, ale vytvoriť absolútne odlišnú jednotku samostatných jedincov, ktorí dokážu tvoriť výnimočné veci. Akékoľvek limity a odpor ignorujeme, nezaujímajú nás…

 

Tu je pár dôvodov, prečo môže naša generácie zmeniť svet:

 

1. Nechceme byť ničím obmedzovaní. Chceme byť voľní

 

Milujeme cestovanie po svete. Pokojne prejdeme stopom celú Európu a nakoniec skončíme na nejakom izolovanom ostrove, niekde pekne ďaleko. Nechceme byť po zvyšok života zavretí na jednom mieste a vždy si radšej vyberieme slobodu, než istotu v podobe stáleho jobu. Nechceme sedieť vo vnútri, keď vonku svieti slnko a už vôbec nechceme byť obmedzovaní pravidlami officu, ktoré obmedzujú našu kreativitu a myšlienky.

Chceme vyjadriť čo cítime, zanechať po sebe niečo z nás a to tak slobodným spôsobom, ako to len pôjde. Ak sme odlišní vo vnútri, chceme to dať najavo aj svojim zovňajškom. To znamená, že ak si budeme chcieť v tetovaciom štúdiu dať spraviť celý rukáv, tak nezmeníme názor len preto, že šéfovi sa to nebude páčiť.

 

 

Samozrejme, nie každý z nás je takýto a niektorí, hoci sú narodení v tom istom období ako aj my, majú na život iný pohľad. Ale verte mi, je medzi nami viac takých, ktorí by napríklad zvolili cestovanie radšej ako stály job, než by ste si mysleli. Takýto život ale môže priniesť problémy a my o nich vieme. Ak nenájdeme spôsob ako zarobiť dosť pre seba a svoju rodinu, naša finančná budúcnosť nemusí byť ružová.

Ale sme podnikavá generácia. A radšej si zvolíme risk, ktorý s podnikaním prichádza, než istoty, ktoré ponúka stála práca pre niekoho iného. Urobíme všetko preto, aby sme prerazili. Zakladáme vlastné spoločnosti, online aj offline prinášame slobodu a taktiež aj viac pracovných miest.

 

2. Vyrástli sme bez strachu

 

Generácia našich rodičov a starých rodičov vyrastala v prostredí plnom strachu, keďže, popri všetkých globálnych konfliktoch sa odlišovala aj výchova v rodinách. V rodine existovala nejaké hierarchia, ktorú všetci museli rešpektovať, nech sa dialo čokoľvek. Naša generácia bola vychovávaná vo viac priateľskom prostredí a tak to bude aj generáciami, ktoré prídu po nás. Rodičia už nie sú našimi veliteľmi, ale priateľmi. Nemuseli sme sa ich báť a vďaka tomu sme rástli v slobodnom prostredí.

Vždy sme robili to, čo sme chceli a kedy sme chceli, aj keď sme boli ešte len deti. Neriadili sme sa žiadnymi rozkazmi a robili sme to bez ohľadu na následky. Mali sme byť za trest dva týždne bez televízie? Verte tomu, že sme si vždy našli spôsob, ako tú telku pozerať.

 

 

Avšak aj takéto voľnejšie prostredie so sebou prináša negatívne stránky a my o nich vieme. Žijeme svoje životy bez akéhokoľvek záujmu o dôsledky našich činov, čo môže byť niekedy nebezpečné alebo drzé. Nebojíme sa kričať na všetky strany svoj názor, hoci by sme niekedy mali byť ticho.

Čo je však dôležitejšie, nebojíme sa ísť si za svojim cieľom. Ak už do niečoho vložíme svoje srdcia, sústredíme sa len na to a kašleme na prekážky, následky a hrozby. No a na vedúcej pozícií v spoločnosti práve toto môže byť často tá správna cesta. Samozrejme je potrebná aj rozvážnosť, ale bez strachu sme schopní dostať sa ďalej, ako ktokoľvek iní.

 

3. Nemáme radi konglomeráty

 

Vďaka internetu sme si viac vedomí rizikám, ktoré súvisia s tabakovými výrobkami, zle spracovanými jedlami a príliš konzervatívnym rozmýšľaním. So všetkými informáciami, ktoré sa medzi nás denne dostanú, často odhaľujeme podlé ťahy veľkých konglomerátov. Pokojne môžem povedať, že sa nebudeme snažiť dostať na miesta do takýchto spoločností.

Nemáme príliš v láske ľudí, ktorí pre takéto spoločnosti pracujú na vysokých pozíciách, smiešne platia svojich zamestnancov a profitujú z utrpenia druhých. Radšej máme spoločnosti, ktoré si svojich ľudí vážia a popri zarábaní aj zlepšujú svet naokolo nich. Sme generácia, ktorá môže priniesť zmenu do všetkých tých konglomerátov, tým, že pomaly dostaneme vlastnú ideológiu do jadier týchto spoločností. Môžeme priniesť zmenu do sveta tým, že z nich spravíme spoločnosti, ktoré budú pracovať na zlepšení života vo svojom okolí a nie len na zarábaní na ľuďoch, ktorí v ňom žijú.

 

 

4. Viac než na finančné zabezpečenie, veríme na šťastie

 

Naši rodičia tvrdo pracovali, aby nám mohli dať všetko, čo sme pri svojom dospievaní potrebovali. Sme im nesmierne vďační za všetko, čo nám dali a vždy ich budeme za to milovať a rešpektovať, no napriek tomu nechceme skončiť tak ako oni.

Nechceme obetovať naše šťastie, radosť, sociálny život a vzťahy, kvôli istote v podobe nejakej výplaty každý mesiac. Radšej investujeme svoju snahu do nášho boja za vlastné šťastie, než do kariéry, čo znamená, že to budeme mať na kariérnej ceste nášho života ťažké.

 

Hoci nemusíme chcieť hneď začať s vlastnými kariérami, keď už raz začneme, budeme tvrdo pracovať na tom, aby boli prostriedkom, ktorý nám umožní zmeniť svet k lepšiemu. Za životný úspech totiž nepovažujeme dosadenie do vysokej pozície v nejakej korporátnej firme, ale úsmev na našej tvári a na tvárach ľudí okolo nás.

Samozrejme, ak sa nám nepodarí zarobiť dosť peňazí riskantným spôsobom, ktorý sme si zvolili, bude naša finančná budúcnosť ohrozená. Niektoré zo spoločností, ktoré budú založené ľuďmi z našej generácie čaká neúspech, niektoré možno dokonca vytvoria ekonomické problémy, keďže naša generácia odmieta vstúpiť do korporátneho sveta, bez toho aby v ňom nastala zmena.

 

Napriek všetkému ale vždy budeme vkladať všetky naše skills, skúsenosti a snahu do toho, aby sme boli šťastní, hoci sa nám možno nepodarí zbohatnúť. Niektorí ľudia nás považujú za najsilnejšiu generáciu za veľmi dlhú dobu, preto je čas na to, aby sme sa tak začali správať. Musíme sa do vecí vložiť a prestať s ľahostajným spôsobom a môžeme vybudovať niečo, čo zanechá odkaz o tom, aká bola naša generácia, ako sme rozmýšľali, aké boli naše sny a čo všetko sme boli ochotní spraviť pre ich naplnenie.

 

 

zdroj: elitedaily.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech