Solárne smart žalúzie ti zabezpečia tieň, ale aj energiu

Rudolf Nečas / 18. mája 2017 / Tech a inovácie

Čo keby okenné žalúzie mohli okrem tienenia slnečného svetla aj napájať spotrebiče?

To je myšlienka nových solárnych žalúzií SolarGaps. Tieto inteligentné žalúzie navrhnuté, aby sledovali slnko. Môžu byť ovládané prostredníctvom aplikácie a spoločnosť tvrdí, že ich výrobok zníži účty za elektrinu až o 70 %. Inteligentné slnečné žalúzie „SolarGaps“ vytvorené ukrajinským vynálezcom Yevgenom Erikom, môžu spôsobiť revolúciu v tom, ako žijeme v našich interiéroch a ako získavame energiu, ktorú spotrebujeme v našich domoch. Spoločnosť tvrdí, že žalúzie sú mimoriadne účinné a môžu produkovať 100 wattov výkonu na metri štvorcovom okien – čo je podľa spoločnosti dostatok energie pre tri MacBooky alebo 30 LED žiaroviek.

foto: facebook SolarGaps

Spoločnosť tiež tvrdí, že inštalačný proces je dostatočne jednoduchý na to, aby si podľa pokynov spoločnosti dokázali žalúzie namontovať a spojazdniť sami zákazníci – a po zapojení žalúzií začne obnoviteľná energia, ktorú generujú, napájať zariadenia v domácnosti. Mobilná aplikácia umožňuje používateľom meniť uhol žalúzií, vytiahnuť ich hore alebo ich stiahnuť, alebo zistiť, koľko energie vytvárajú.

Žalúzie sú vybavené solárnymi článkami od firmy SunPower a majú 25-ročnú životnosť. Vonkajšia časť žalúzií je vyrobená z hliníka. SolarGaps hovorí, že dokážu pracovať v širokej škále podnebí a v teplotách od -40 až do 80 stupňov Celzia.

foto: facebook SolarGaps

Spoločnosť taktiež prezentuje svoje žalúzie ako dostupné a schopné vygenerovať viac elektrickej energie ako konkurenčné smart žalúzie, ktoré sú v súčasnosti na trhu. Žalúzie SolarGaps si teraz môžeš objednať pomocou crowdfundingovej kampane na Kickstarteri. Sada veľkosti XS stojí 390 dolárov, čo je o 50% menej, než maloobchodná cena a jej veľkosť je 36 x 36 palcov alebo 32 x 36 palcov. SolarGaps ponúka tiež malú, strednú, veľkú, extra veľkú a extra extra veľkú veľkosť.

 

zdroj: inhabitat.com

Pridať komentár (0)