Sony sa rozhodlo! PlayStation hry budú aj na Android a iOS!

  • Iba nedávno predstavilo Nintendo svoju prvú hru na smartfóny a dnes tu máme ďalšiu úžasnú správu. Na smartfónový herný trh príde aj spoločnosť Sony!
Screen Shot 2016-03-25 at 17.41.45
  • Iba nedávno predstavilo Nintendo svoju prvú hru na smartfóny a dnes tu máme ďalšiu úžasnú správu. Na smartfónový herný trh príde aj spoločnosť Sony!

Spoločnosť, ktorú mnohí poznajú pre hernú konzolu Sony PlayStation sa rozhodla, že svoje ikonické tituly si zaslúžia väčšie obecenstvo. A neexistuje dnes predsa jednoduchšia cesta, ako využiť veľký výkon, tak malých a rozšírených zariadení ako sú naše smartfóny.

Za účelom uverejniť svoje tituly na mobilné platformy iOS a Android vznikla nová spoločnosť Forward Works Corporation, ktorá bude tieto hry publikovať. Naozaj skvelá správa pre každého gamera! Pre mňa osobne to znamená, že sa znovu môžem na hodiny ponoriť do hry Ratchet and Clank – ikonického titulu, ktorý som si tak rád spúšťal na svojej PS2.

maxresdefault (3)

foto: ytimg.com

Podľa Sony sa však na hry môžu tešiť „používatelia z Japonska a Ázie“, čo pravdepodobne znamená, že hier sa Európa a Amerika dočká neskôr.

Rozhodnutie Sony ako aj ostatných herných spoločností vstúpiť na mobilný trh sa dalo očakávať. Smartfóny sú mainstream a bola by to jednoducho hlúposť z ich strany, vynechať tú možnosť, aby svoje ikonické postavy a hry predstavili hráčom aspoň v obmedzenej forme – predsa len nevieme, či budú hry free to play, s mikrotransakciami alebo nastavené úplne inak. Dozvieme sa to však príchodom prvej hry, ktorej sa už osobne neviem dočkať.

sony-to-charge-a-monthly-fee-for-playstation-4-online-multiplayer-games

foto: businessinsider.com

Zdroj: slashdot.com, zdroj titulnej fotografie: examiner.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech