SoundCloud spúšťa konkurenciu pre Spotify a Apple Music

  • Zámer spustiť vlastnú službu oznámil SoundCloud ešte v júli minulého roka.
soundcloud-ios-3screen-768x377
  • Zámer spustiť vlastnú službu oznámil SoundCloud ešte v júli minulého roka.

O 9 mesiacov neskôr je to konečne tu – SoundCloud Go je pripravený poraziť Tidal, Spotify či Apple Music. So 175 miliónmi používateľov ponúka služba 125 miliónov piesní od 12 miliónov tvorcov. Službu nájdeš priamo v aplikácii SoundCloud, nemusíš inštalovať nič navyše.

SoundCloud sa pre tento účel spojil s najväčšími držiteľmi licencií. No kúzlo SoundCloud nie je v tom, takúto knižnicu predsa ponúkajú všetci konkurenti. Práve tvorba nezávislých autorov, rôzne covery a remixy môžu byť to, čo pri rozhodovaní zaváži.

499271-soundcloud-go

foto: pcmag.com

SoundCloud ponúkne používateľom možnosť nájsť tie najznámejšie pesničky, no priamo po ich boku objaví aj rôzne remixy, covery a podobne. To v iných službách teda určite nenájdem. SoundCloud tak odchádza z cesty, na ktorej začal – ako služba pre amatérskych muzikantov a umelcov, ktorí túžili zdieľať svoje pokusy so svetom.

Osobne si nemyslím, že tento krok priláka na SoundCloud veľkú základňu nových používateľov. Naopak, veľmi poteší tých, ktorí SoundCloud milujú už teraz. A tých, koniec koncov, vôbec nie je málo. Tí ostatní ale dôvod meniť svoje zaužívané služby asi nenájdu.

Cenovka je zatiaľ nastavená na $9,99 dolárov mesačne. A pochopiteľne je k dispozícii aj 30-dňová skušobná doba.

a

foto: musically.com

Zdroj: venturebeat.com, zdroj titulnej fotografie: SoundCloud

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK