Štát nakúpil techniku za desaťtisíce eur. Medzi položkami nechýbajú ani Apple Watch

  • Úrad vlády sa zásobil technikou a rozhodne na sebe nešetrili.
Grassalkovich_Palace_(2)
  • Úrad vlády sa zásobil technikou a rozhodne na sebe nešetrili.

Na konci júna Úrad vlády verejne obstarával techniku naozaj širokého sortimentu. Okrem klasických notebookov a monitorov v nákupe figurovalo niekoľko položiek, ktoré sú zaujímavejšie omnoho viac. Faktúra za tento nákup sa dostala na sumu 91 178 eur a pár centov (vrátane dane).

Medzi menšie a klasické položky sa zaradili monitory a počítače, väčšina značky HP. Taktiež boli zaobstarané dva kusy klávesníc s čítačkou kariet, využiteľné možno aj na digitalizáciu Slovenska, ktorá teda možno niekedy začne fungovať.

Medzi najzaujímavejšie položky patrili 4 kusy Apple Watch – inteligentné hodinky vo verzii 38 milimetrov, každé za takmer 600 eur, ktoré dokopy vyšli na takmer 2400 eur.

apple watch

foto: cnet.com

Počítačov, kopírok a podobných záležitostí nakúpili len zopár, avšak USB kľúčov až prekvapivé množstvo. 32GB kľúčov bolo až 550 a vyšli na vyše štyri a pol tisíca eur. Ďalšie USB kľúče, ktoré boli len 8 gigabajtové, stáli Úrad vlády približne rovnako ako 32GB, avšak týchto nakúpili až 1390 kusov. Spolu s inými, menšími položkami stáli prenosné pamäte takmer dvanásť tisíc.

Tabletov bolo zakúpených 80 kusov, kde stavili na značku Lenovo. Konkrétne išlo o typ IP Tab 2, ktoré dokopy vyšli niečo vyše 2 tisíc eur.

Lenovo však asi niektorým nestačilo, takže boli zahrnuté aj 4 kusy 9,7 palcových iPad Pro s 32 gigabajtovou pamäťou, každý za približne 630 eur.

Medzi väčšie položky patril prezentačný stojan na LED LCD za tisícku, rozsiahla kabeláž za približne rovnakú sumu, Sony UHD 4K kamera za 1800, zakrivená Samsung LED TV (4 kusy) a LG Smart LED TV.

Či už išlo o bežný nákup, alebo o nejakú špeciálnu objednávku, určite by som sa nebránila, ak by mi omylom prišla táto objednávka domov. Pravdepodobne však išlo o väčšiu objednávku v súvislosti so slovenským predsedníctvom v Rade Európskej Únie. Zaujímavosťou zostáva, ktorí štyria šťastlivci získajú 4 iPad Pro a 4 kusy Apple watch z edície stainless steel.

Kompletnú zmluvu a zoznam objednávky, vrátane nákupných cien a špecifikácií si môžeš pozrieť na stránke Centrálneho registra zmlúv.

zdroj: crz.gov.sk zdroj titulnej foto: oregonlive.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK