Sygic je nominovaný na prestížnu cenu svetového rázu, hneď v dvoch kategóriách

  • Sygic, výrobca najpokročilejšej GPS aplikácie na svete, je pripravený reprezentovať Slovensko vo veľkom štýle. Pomôcť mu môžeš aj ty.
sag
facebook.com/sygicofficialsk
  • Sygic, výrobca najpokročilejšej GPS aplikácie na svete, je pripravený reprezentovať Slovensko vo veľkom štýle. Pomôcť mu môžeš aj ty.

Slovenská spoločnosť Sygic, ktorá je lídrom v oblasti navigačných technológií, je nominovaná na cenu Connected Car Award 2017. O cenu, ktorú udeľuje nemecký magazín AutoBild, sa uchádza nielen v kategórii Navigácia roka, ale aj v kategórii Inovácie za spoluprácu s Fordom.

Tieto dve spoločnosti spojili svoje sily s cieľom umožniť prepojenie medzi aplikáciou Sygic a obrazovkou SYNC prostredníctvom rozhrania AppLink®, ktoré používateľom umožní zobrazovať navigačnú aplikáciu z telefónu priamo na dotykovej obrazovke SYNC 3 vo vozidle.

Keď sa smartfón spáruje s vozidlom cez USB kábel, aplikácia Sygic Car Navigation sa už nedá ovládať prostredníctvom smartfónu. Aplikácia sa automaticky zobrazuje na dotykovej obrazovke vozidla a vďaka hlasovému ovládaniu bude používanie navigačnej aplikácie ešte pohodlnejšie. Cieľom tejto technológie je obmedziť potrebu dotýkať sa a sledovať mobilné zariadenie počas jazdy.

Spoločnosť Sygic sa snaží posúvať hranice v oblasti navigácie. Táto filozofia priamo prispela k nášmu dobrému menu a stali sme sa lídrom v oblasti navigácie pre prepojené vozidlá,“povedal Michal Štencl, generálny riaditeľ spoločnosti Sygic.

Spoločnosť Sygic je prvý tvorca mobilnej navigačnej aplikácie, ktorý využil schopnosť rozhrania AppLink od spoločnosti Ford presunúť mobilnú navigáciu z obrazovky telefónu na dotykovú obrazovku vozidla. Technológia spoločnosti Sygic, ktorá je k dispozícii vo viac ako 200 krajinách a lokalizovaná približne do 40 jazykov, je optimalizovaná takým spôsobom, aby bez akýchkoľvek problémov dokázala spolupracovať s obrazovkou Ford SYNC 3, čím vodičom poskytuje väčší výber možností spôsobu navigovania. Aplikácia Sygic Car Navigation bude do vozidiel Ford uvedená od modelového ročníka 2018.

V týchto dňoch môžeš spoločnosť Sygic odporiť aj ty. Stačí do 12.11 2017 zahlasovať na stránke AutoBild. Na to, aby bol tvoj hlas platný je potrebné zahlasovať v každej kategórií a následne to celé uzavrieť. Tak nenechaj Sygic v štichu :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK