Tak­to si pred­sta­vu­je nový model Ško­da Kodiaq Cou­pé uzná­va­ný rus­ký dizaj­nér

Miroslav Lukáč / 13. mája 2017 / Auto

zdroj: xtomi.blogspot.com/xtomidesign

Zná­my a popu­lár­ny rus­ký ilus­trá­tor pred­ne­dáv­nom pred­sta­vil návrh plá­no­va­né­ho mode­lu s ozna­če­ním Ško­da Kodiaq Cou­pé ale­bo RS, ako býva pri špor­to­vej­ší­ch ver­ziá­ch zvy­kom. Po odha­le­ní svoj­ho návrhu sa medzi širo­kou verej­nos­ťou stre­tol s vyso­kou popu­la­ri­tou, a pod­ľa obráz­kov sa nie je čomu čudo­vať.

Automobilka zo skupiny Volkswagen Group z Mladej Boleslavy plánuje v najbližšom období rozšíriť portfólio ponúkaných SUV modelov. Pred nedávnom sa na verejnosť dostali prvé obrázky nástupcu modelu Škoda Yeti, ktorý ponesie názov Karoq. Témou číslo 1 je však v súčasnosti spomínaný Kodiaq a diskusia o tom, akých ďalších podôb tohto modelu sa v budúcnosti dočkáme.

Ruský dizajnér a ilustrátor, ktorý si hovorí X-Tomi Design, nám predstavuje svoju vizualizáciu možného modelu Kodiaq Coupé, resp. RS. Skosená strecha, veľké kolesá a dúfajme, že výkonnejší motor, ako pri klasickom modeli je to, čo by sme si od Škody naozaj priali. Model by mal patriť do rovnakého segmentu a zvádzať tvrdý konkurenčný boj s modelmi ako BMW X4 alebo Mercedes-Benz GLC Coupé. Najväčšou výhodou by mala byť nižšia cena, čím by sa Kodiaq Coupé stal najdostupnejším modelom v tomto segmente.

Návrh modelu Škoda Kodiaq Coupé

zdroj: driversmagazine.com/xtomidesign

Návrh modelu Škoda Kodiaq RS

zdroj: driversmagazine.com/xtomidesign

Už v súčasnosti existuje viacero indikátorov, že Škoda naozaj plánuje predstaviť model tohto typu. Medzitým sa však dočkáme elektrického modelu SUV, elektromobilu budúcnosti Vision E a mnohé iné prekvapenia, ktoré Škoda plánuje.

 

zdroj: topgear.com

Pridať komentár (0)