Tento biznis plán 9 ročného dievčatka ťa dostane

  • Hovorí sa, že deti sú ako čistý papier. Nezaťažené problémami dnešnej doby. Všetko vidia jednoducho, účelne a bez záťaže. Zato my dospelí si aj jednoduché veci zbytočne komplikujeme.
image_1446651702.jpeg
  • Hovorí sa, že deti sú ako čistý papier. Nezaťažené problémami dnešnej doby. Všetko vidia jednoducho, účelne a bez záťaže. Zato my dospelí si aj jednoduché veci zbytočne komplikujeme.

 

Vezmi si len obyčajný návrh podnikateľského plánu. Dumáš nad ním celé hodiny, plánuješ až ti život nestačí. Nie že by to nebolo dôležité, ale komu sa chce čítať 40 stranový biznis plán a sledovať x- slide-ovú powerpointovú prezentáciu? Dôležitá je podstata, srdce projektu, ktorý robí teba aj tvoju myšlienku odlišnou od iných. To je recept na úspech. Stav na pointu!

 

Len nedávno dobyl portál Reddit rozkošný podnikateľský plán 9 ročnej Rylee, ktorá by svojou prostoduchosťou zatienila aj biznis machrov.  Veď posúď sám.   

 

http://www.inc.com/uploaded_files/inlineimage/630x0/rylee%20correct_32043.jpg

 

Nebyť starostlivej mamky, tento detský skvost by možno oči verejnosti nikdy neuvideli. Praktická Rylee si svoj plán založila na jednoduchom nápade – venčení psov. Ako profíčka si stanovila 7 hierarchicky usporiadaných podmienok, ktoré na konci vedú jednoznačne k úspechu.

Malá podnikateľka však na to išla viac ako racionálne. Bola si vedomá najzákladnejšej veci. Bez pomoci skúsenejších to pôjde len ťažko. Samozrejme, v jej podaní – ocino a mamka zohrávajú nezastupiteľnú rolu. Bez nejakého toho presviedčania to ale tiež nepôjde. Nezabudla ani na správne marketingové ťahy „spread the word“ a správne podotkla dôležitý bod zmapovania finančných ponúk.  Žiadaný úspech je podmienený už len správnou náplňou celého diela – venčením.

 

 

Čo myslíš, prečo práve takáto „hlúposť“ zaujala pozornosť miliónov ľudí po celom svete? Odpoveď sa skrýva v jednoduchosti. Práve najprehliadanejšia vlastnosť z nás robí víťazov. A ako vidíš, nosíme ju v sebe už od detstva, len škoda, že na ňu časom zabúdame. Nenadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása.

Založiť si vlastné podnikanie je častokrát odstrašujúcim samo o sebe. Je rozumné  si to teda ešte viac komplikovať neprehľadnosťou?  Určite nie. Pomôž si teda dostupnými predlohami, nechaj sa inšpirovať. Nemusíš vymýšľať za každú cenu niečo super inovatívne. Aj tak si všetko v konečnom dôsledku prispôsobíš svojim predstavám. Zmapuj si toho čo najviac ak po tom tvoje srdce a myseľ ráči. No nezabúdaj, zbytočne to s informáciami vo svojom biznis pláne nepreháňaj. Menej je viac. V otázke propagácie sa riaď stručnosťou a jasnosťou aby sa ti nestalo to čo väčšine. Na úkor vysvetľovania či podrobného popisu „ako to bude fungovať“  veľmi ľahko zabudneš na dôležité „prečo je to iné a úžasné“. Keď sa už budeš chýliť ku koncu, všetko si to kriticky prezri a zváž, čo môžeš urobiť lepšie. Lebo vždy to môže byť lepšie!     

 

Zdroj: inc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech