Top 5 zamestnávateľov na východe, u ktorých prácou sa pochváliš kamarátovi pri pive

  • Všetci dobre vieme, že Bratislava je mekka podnikania na Slovensku, no len málo ľudí vie, že práve z Košíc sa stáva naše malé Silicon Valley. Košice IT Valley združuje viacero zaujímavých členov, my sme sa rozhodli vybrať tých 5 najzaujímavejších.
titulna
  • Všetci dobre vieme, že Bratislava je mekka podnikania na Slovensku, no len málo ľudí vie, že práve z Košíc sa stáva naše malé Silicon Valley. Košice IT Valley združuje viacero zaujímavých členov, my sme sa rozhodli vybrať tých 5 najzaujímavejších.

#1 Promiseo

Mladá košická reklamná a marketingová agentúra, ktorá sa minulý rok zaradila do rebríčku 50 najrýchlejšie rastúcich firiem strednej Európy. V novembri sa takisto stala kľúčovým partnerom Google na Slovensku. Hoci marketing nie je na východe silno zastúpený, úspešne vplávali do vôd školenia pre verejnosť, kde prvé kurzy, týkajúce sa Facebooku a copywritingu išli na dračku. Príbeh Promiseo dokazuje, že na Slovensku sa úspešná firma vybudovať dá.

1

foto: FB/Promiseo

#2 Fpt Slovakia

Za 10 rokov v Košiciach sa Fpt dostalo medzi špičku IT zamestnávateľov. Nových ľudí hľadá pravidelne a hlavne kreatívne, napr. takých ITčkárov formou online hier. Nové trendy nielen využíva, ale udáva samo, je totiž jednou z mála IT firiem, ktoré naplno frčia v cloude. Ak si skúsený skiller a chceš zistiť, na čo naozaj máš, svoje schopnosti si môžeš otestovať výzvami vo forme tvorby úplne nových riešení. Okrem tejto výzvy ťa určite poteší nadpriemerný komfort pracovného prostredia a, samozrejme, nadpriemerný plat.

3

foto: FB/Fpt Slovakia

#3 Bart.sk

Bart.sk sa za 18 rokov svojej existencie vyprofilovalo medzi špičku vďaka tomu, že držia krok s novými technológiami a sú otvorení inováciám. Pokiaľ si z Košíc, a pohybuješ sa v sfére e-commerce, táto firma je pre teba to pravé orechové. V rámci svojho voľného času majú pridanú hodnotu prostredníctvom vlastného blogu, na ktorom sa venujú neformálnemu vzdelávaniu IT, a organizujú aj vlastné prednášky, kde za zmienku stojí napr. FrontendMasters Košice.

2

foto: blog.bart.sk

#4 Ness Technologies

Ness Technologies je globálna firma, ktorá sa vypracovala medzi špičku, ako poskytovateľ svojich IT služieb. Stáli pri založení IT asociácie Slovenska (ITAS) – najväčšej organizácie, ktorá združuje IT firmy. Pre Ness pracujú naozaj iba odborníci, ktorí sa podieľajú na vývoji softvérových produktov, siahajúc až po obranné systémy. Ako odborník by si otestoval svoje schopnosti prácou na projektoch pre hráčov kalibru Národná banka Slovenska, či O2.

ness

foto: LinkedIn/Ness SES

#5 GlobalLogic

GlobalLogic je na Slovensku od roku 2014. Rýchlo pochopili, že potenciál sa nachádza v proaktívnych študentoch. Tí sa nemusia báť, že sa po škole neuplatnia, keďže s nimi uzatvárajú zmluvy už počas štúdia. V súčasnosti zamestnávajú 200 ľudí a plánujú narásť až na 500. Ako zamestnanec by si pracoval aj na zariadeniach, ktoré napr. pomáhajú seniorom spojiť a riešiť zdravotné problémy, týkajúce sa ich zraku. Ústredie GlobalLogic leží v Silicon Valley, čo ti umožní vystreliť po rebríčku vysoko.

12031566_1100598599992568_1396772638974587799_o

foto: FB/GlobalLogic

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech