Toto je koncept smarthodiniek, ktorým by sa mali Apple a Google inšpirovať

  • Maďarský dizajnér vrátil smarthodinky späť k ich počiatkom. Prečo by nemohla najnovšia technológia vyzerať ako klasické hodinky?
Screen-Shot-2014-03-07-at-12.21.29-PM
  • Maďarský dizajnér vrátil smarthodinky späť k ich počiatkom. Prečo by nemohla najnovšia technológia vyzerať ako klasické hodinky?

Smarthodinky môžeme rozdeliť na dve kategórie: prvá sa snaží ukázať akým smerom by sa mal dizajn a použitie hodiniek vydať, ako napríklad Pebble, Blocks alebo Gear Fit, a na tej druhej strane sú spoločnosti ako Samsung, Huawei a LG, ktorí sa snažia zachovať ducha klasických hodiniek no srdcom ktoré bije najnovšími technológiami.

12-750x422 (1)

 

Gábor Balogh je dizajnér z Maďarska, ktorý chce atraktívne klasické hodinky s nádychom nových technológií. Tiež ste už mali takýto pocit? Rozdiel medzi nami a ním je v tom, že on svoje myšlienky a predstavy pretavil do skutočného návrhu užívateľského prostredia, ktoré by podľa nás malo slúžiť ako inšpirácia pre technologických gigantov.

Jeho koncept uzrel svetlo sveta viac ako rok dozadu, no je natoľko nadčasový, že sme vám museli osviežiť pamäť. Tento dizajn nie je o hodinkách, ale o užívateľskom prostredí. Tento návrh umiestnil do normálnych hodiniek od švédskej značky Triwa a nahradil ciferník úžasným digitálnym užívateľským prostredím.

15

 

Podľa Balogha by mala technológia slúžiť nám, našim ozajstným potrebám a robiť život ľahším a nie meniť náš život. Návrh je krásny vo svojej jednoduchosti. Minimalistický dizajn aplikoval na všetky dôležité aplikácie, ako je navigácia, identifikácia volaného, merač tepu a iné aplikácie. Pri tomto užívateľskom prostredí netreba dotykovú obrazovku na ktorú sa spoliehajú novodobé smarthodinky. Tento dizajn sa spolieha na tlačidla bežných hodiniek a na rám.

Návrh zachováva čaro dizajnu klasických hodiniek pričom nezabúda na nové technológie. Balogh je dizajnér a nie inžinier preto v tomto návrhu nájdete veľa technologických nedostatkov, ktoré sa musia vychytať, aby bolo možné priniesť tento koncept do skutočného sveta. Toto užívateľské prostredie dokazuje, že smarthodinky nie sú len o dotykovom displeji. Otazne je koľko technológie dokážeme schovať do úzkeho tela bežných hodiniek. 

16

 

Veľké technologické firmy ako Samsung, LG alebo Apple už majú svoj softvér, či už Android Wear alebo WatchOS, možno sa však týmto dizajnom inšpirujú tradičný výrobcovia hodiniek, ako napríklad Tissot, Tag Heuer, Rolex, atd., ktorí, aby držali krok s dobou, predstavia svoje smarthodinky. Od tradičných výrobcov očakávame vyladený vzťah medzi čarom klasických hodiniek a pokrokom v nových technológiách.

Všetky smarthodinky nemusia byť rovnaké a preto budeme radi, ak sa nájdu také, ktoré budú vytrčať z davu ako tieto…

17

13

Zdroj: mojesmarthodinky.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK