Toto mesto sa rozhodlo úplne skončiť s papierovými lístkami na MHD

  • Papierové lístky budú minulosťou. Ostrava vstupuje do budúcnosti plne elektronickými lístkami na MHD
pixabay.com
  • Papierové lístky budú minulosťou. Ostrava vstupuje do budúcnosti plne elektronickými lístkami na MHD

Dopravný podnik Ostrava (DPO) potvrdil svoj plán úplne zrušiť predaj papierových lístkov. Učiní tak od 1. januára 2020. Informoval o tom server zdopravy.cz

Počet elektronických platieb vlani prvýkrát od spustenia prevýšil predaje papierových lístkov. Každý rok sa pritom počet elektronických platieb zdvojnásobuje. 

DPO od septembra chystá zavedenie špeciálnej „kreditnej električenky“, ktorá sa bude dať dobýjať na približne 17 hlavných zastávkach. Okrem toho sa bude dať platiť aj cez mobilnú aplikáciu. 

Tlač, predaj a údržba celého systému papierových lístkov nás stojí zhruba 20 miliónov korún ročne. Náklady na kreditné električenky odhadujeme rádovo na milióny korún. To znamená, že celková úspora dopravného podniku bude 15 miliónov korún ročne, čo je napríklad viac ako jeden nový elektrobus,“ cituje predsedu predstavenstva a generálneo riaditeľa DPO Daniela Morysa zdopravy.cz

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Ilustračná fotografia - Unsplash

Ostravský systém MHD umožňuje nakúpiť jednotlivé lístky kartou, pričom na konci dňa vypočíta najvýhodnejšiu variantu pre platbu, ktorá sa potom strhne z účtu cestujúceho. Najvyššia možná suma je 80 Kč – teda hodnota celodenného lístka.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech