Toto sú 4 startupy, ktoré uľahčujú firmám život

  • Počul si už o startupoch Behavera, DreamJob, Dayswaps či inHiro?
man-791049_1280
Ilustračná fotografia/Pixabay
  • Počul si už o startupoch Behavera, DreamJob, Dayswaps či inHiro?

Behavera

Nielen na Slovensku sa firmám čoraz ťažšie hľadá kvalifikovaných a odhodlaných ľudí, ktorí nielen svojimi schopnosťami, ale celou osobnosťou zapadnú do firemnej kultúry. Český startup Behavera, semifinalista súťaže FutureNow Startup Awards, za ktorým stojí Lukáš Paleček a Miloš Lukačka, získava behaviorálne dáta cez simulačnú hru. Vyvíjajú Talent Decision Cloud, kde psychometrický algoritmus na základe jednoduchých simulačných hier dokáže zmerať kompetencie uchádzača a premietnuť ich do jednoduchej tabuľky.

Ako to funguje? Ak ste sa stretli na pohovoroch s klasickými otázkami typu: „Aké sú vaše negatíva?“ a máte nacvičenú odpoveď „workoholizmus“, i keď v práci vás po 16:00 nevidno, Behaveru neoklamete. Cez jednoduché hry mapuje reálne pracovné situácie a to, ako by ste sa v nich zachovali. Cez jednu hru dokáže Behavera získať vyše 200 parametrov, na základe ktorých možno zistíte sami o sebe to, čo ste netušili. Samotní kandidáti uprednostňujú hru pred rôznymi klasickými testami, kde polovici otázok ani nerozumiete.

Zadarmo si môžete hru vyskúšať na ich stránke, či už aby ste sisami seba otestovali, alebo našli ten správny match do tímu https://www.behavera.com/

DreamJob

V susednom Rakúsku sa snažia týmto ľuďom pomôcť zákonom, podľa ktorého firmy musia mať zamestnaných 5% handicapovaných z celkového počtu zamestnancov nad 25 ľudí, inak dostávajú vysoké pokuty. Problémom však môže byť takých ľudí nájsť, zaškoliť ich a pomôcť im v ich pracovnom prostredí.

Nika Likhacheva, študentka Business and Economics na The University of Vienna sa nad týmto problémom zamyslela a v máji roku 2018 sama prišla s riešením. Spolu so svojím tímom založila DreamJob, rakúsky startup, ktorý sa nielen zameriava na pracovné ponuky pre handicapovaných, ale aj zabezpečuje ich mentoring a zaškolenie. Na ich stránke nájdete pracovné pozície aj ľudí, ktorí si hľadajú prácu.

Už k dnešnému dňu zastrašujú 25000 členov, spolupracujú s rôznymi asociáciami, univerzitami a vládou, vďaka čomu sú ich školenia naozaj kvalitné. Takto dávajú možnosť hendikepovaným viesť normálny pracovný život a tiež ušetriť firmám tisícky až milióny eur ročne. https://www.dream-job.online/

Dayswaps

Zamestnávate ľudí na  zmeny? Nástenka síce býva obľúbený nástroj na tendre, ale pri práci to nie vždy funguje. Jakub Minařík a Michal Čertický z DaySwaps prišli s modernejším riešením. Ich mobilná appka Dayswaps jedným kliknutím naplánuje zmenu, pričom v systéme majú dokonalý prehľad zamestnanci i zamestnávatelia.

Startup je na svete len od 1.3. 2018 a už mávyše 100 firiem, ktoré Dayswaps dennodenne využívajú, ako napríklad Costa Coffee alebo Škoda. Po októbri bude spustenáplatená verzia, takže ešte máte čas sa prihlásiť a sami DaySwaps vyskúšať. https://dayswaps.com/

inHiro

Je ešte niekto, kto nepočul o slovenskom startupe InHiro? V prípade, že nie, InHiro je globálna online platforma, ktorá v roku 2013 vyhrala StartupAwardsSK -dnešnú startup súťaž FutureNow, ktorá sa bude konať 24.10. v Refinery Gallery.

InHiro softvér hľadá a kontaktuje potenciálnych kandidátov prostredníctvom niekoľkých klikov. Zameriavajú sa na tri hlavné funkcie: nájsť talenty na jednom mieste, vytvoriť si svoju vlastnú pipeline kandidátov a ponúkať školenia HR-istov, aby vedeli efektívnejšie prijímať nových ľudí a zaškoľovať ich.

Zdroj: TS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá