Toto sú tie najlepšie slovenské fashion značky

  • Myslím si, že Slováci a Slovenky sa za svoj štýl obliekania hanbiť nemusia.
tumblr_nsls82DCTG1s77svko1_1280
  • Myslím si, že Slováci a Slovenky sa za svoj štýl obliekania hanbiť nemusia.

Navyše v uliciach našich miest vnímam pozitívny trend, kedy ľudia opúšťajú tradičné obchody ako H&M, New Yorker a podobne. Čoraz viac sa potom zaujímajú o tvorbu menších, originálnych značiek, resp. zahraničnú kvalitu. Týmto ich cieľom dopomáha napríklad portál Sashe alebo český Zoot.

Popri nich však slovenský trh obsahuje aj niekoľko veľmi kvalitných lokálnych značiek, ktoré stoja za povšimnutie.

 

Ozeta

Okej, toto dovysvetlím. Nemyslím si, že Ozeta je to najlepšie zo slovenských značiek, práve naopak – jej marketing a celá prezentácia je podľa môjho názoru katastrofálna. Pozri sa však, čo dokázal český Blažek zmenou marketingu za posledné tri roky. V slávnej značke Ozeta podľa mňa drieme obrovský potenciál, ktorý len treba prebudiť. Stačí len opustiť staré myslenie.

1

foto: Ozeta

 

Rare Clothes

Mladá a sympatická značka produkuje dizajnovo skvele zvládnuté tričká a mikiny. Nie je to masovka, no je to presne druh produktu ako ušitý pre ľudí, ktorí majú plné zuby tričiek, aké vidíš všade na ulici. Za značkou stojí 22-ročný mlaďoch Radovan Horváth. Good job!

2

foto: Rare Clothes

 

Lull Loun­ge­wear

Lull spája vysokú kva­litu s maxi­mál­nym pohod­lím, čo sa na našom trhu určite nestratí. Značka začala túž­bou robiť niečo iné a pre seba. Dnes už má 5 rokov. Ceny za ich veci sa pohy­bujú okolo 30 — 40€.

teplaky-galvanized-244.thumb_513x770

foto: lull.sk

 

Typiš Slovakiš

Tím štyroch kamarátov zobral tradičné slovenské ľudové vzory a premietol ich na tričká. Mnohí Slovensko milujeme a preto príležitosť nosiť na sebe naše tradičné vzory nemôžme odmietnuť. Typiš Slovakiš trafilo presne to, po čom ľudia túžili a po úspešnom začiatku pripravuje ďalšie ľudové vzory z jednotlivých regiónov.

3

foto: Typiš Slovakiš

 

Nehera

Keď Jan Nehera založil pred 80 rokmi túto značku, možno sám neveril, čo s ňou dosiahne. Slovenské dizajnové oblečenie sa predávalo doslova na celom svete a medzi tých, ktorí Neheru nosili, patrili najslávnejšie mená doby minulej. Následne však značka Nehera upadla, aby ju v roku 2014 vzkriesil Samuel Drira. Dnes je Nehera na ceste späť na výslnie, čo neuniklo ani najslávnejším svetovým fashion magazínom.

4

foto: Nehera

 

BySju

Zuzana Smatanová – to nie je meno speváčky, ale mladej Slovenky žijúcej v Londýne, ktorá navrhuje luxusné klobúky. A skutočne sa nebavíme len o kuse látky. Zuzkin klobúk si na tohtoročnú MET Gala vzal na seba slávny Will.i.am a kritici ohodnotili jeho outfit ako jeden z piatich najlepších na celom galavečeri – a vypichli práve klobúk!

5

foto: BySju.com

Sig­nálu odolná šil­tovka — Shield

Čiapky Shield ponú­kajú štý­lové rie­še­nie prob­lému vša­dep­rí­tom­ného sig­nálu a jeho nega­tív­nych účin­kov na naše telá. Zakla­da­te­ľom Shield-u sa poda­rilo úspešne ukon­čiť svoju kam­paň na Kicks­tar­teri, s cie­ľom zís­kať 13 000 libier na roz­ší­re­nie čiapky do celého sveta. Pred sig­ná­lom sa ochrá­niš už za 36€.

ef8db25cfea1f13ee5f255db1c0ceaa9_original

foto: Shield / Kicks­tar­ter

Mas­za­ryk

Spodné prádlo, ktoré okrem toho, že vyzerá super, bojuje proti kon­flik­tom vo svete. Mas­za­ryk je vyro­bený zo slo­ven­ských mate­riá­lov, no do sveta sa snaží pre­ra­ziť pod retro labe­lom ‘Made in Cze­cho­slo­va­kia’, ktorý je vo svete stále zná­mejší ako Made in Slo­va­kia. Vybrať si môžeš podľa toho, či máš rad­šej ukra­jin­ské alebo ruské vzory. Cena za tieto vychy­távky sa pohy­buje okolo 35€.

maszaryk

titulná foto: BySju.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech