Univerzitné tituly bude môcť v budúcnosti udelovať aj Google alebo Facebook

  • Medzi navrhovanými zmenami vzdelávacieho systému Veľkej Británie je aj bod, podľa ktorého by mohli spoločnosti ako Google alebo Facebook zakladať vlastné vzdelávacie inštitúcie s akreditáciou udeľovať akademické tituly. No neznie to viac než zaujímavo?
google-studenti
  • Medzi navrhovanými zmenami vzdelávacieho systému Veľkej Británie je aj bod, podľa ktorého by mohli spoločnosti ako Google alebo Facebook zakladať vlastné vzdelávacie inštitúcie s akreditáciou udeľovať akademické tituly. No neznie to viac než zaujímavo?

Dokument s názvom Success As A Knowledge Economy, ktorý má za cieľ totálnu reformu vzdelávacieho systému v krajine, sa snaží aj o zvýšenie terajšieho školného vzhľadom na prebiehajúcu infláciu. V dnešnej dobe sú ročné poplatky za štúdium v Británii vo výške 9-tisíc libier, čo je približne 11 400 eur.

Reforma školstva sa taktiež snaží povzbudiť netradičné vzdelávacie inštitúcie tým, že im vytvorí podmienky, aby mohli byť dôstojnými vyzývateľmi tých tradičných. Pod pojmom netradičné vzdelávacie inštitúcie sa rozumie v tomto prípade každá inštitúcia, ktorá nezapadá do zaužívaných noriem a štandardov. Univerzity pod palcom spoločností ako Google a Facebook by nimi bezpochyby boli.

GTASYD

foto: google.com.au

V dokumente sa píše: Neexistuje žiaden presvedčivý dôvod k tomu, aby bolo všetko tradičné a úspešne etablované automaticky chránené pred vysokokvalitnou konkurenciou. Snažíme sa o  globálne konkurenčný trh, ktorý bude podporovať rozmanitosť, a kde každý, kto preukáže, že disponuje potenciálom ponúknuť vynikajúcu výučbu, bude môcť súperiť na tomto trhu za rovnakých podmienok. Ak sa budeme aj naďalej sústreďovať najmä na to, či má univerzita silné zázemie a dlhú históriu, a podľa tohto budeme hodnotiť, tak hrozí, že prídeme o potenciálnych nových a nemenej kvalitných „hráčov“ na trhu.“

Mark Zuckerberg, chief executive officer of Facebook Inc., speaks during the Facebook F8 Developers Conference in San Francisco, California, U.S., on Wednesday, March 25, 2015. Zuckerberg plans to unveil tools that let application makers reach the social network's audience while helping the company boost revenue. Photographer: David Paul Morris/Bloomberg via Getty Images

foto: wired.com

Či sa spoločnosti ako Facebook alebo Google pre tento krok aj skutočne rozhodnú, zostáva zatiaľ záhadou, no predpokladá sa, že ponúkanú možnosť neodmietnu. Ich vyjadrenia dokument neobsahoval, no očakáva sa, že sa k danej veci čoskoro vyjadria. Vládni ministri sú toho názoru, že na túto reformu kladne zareagujú aj mnohé iné súkromné inštitúcie, ktoré by tak mohli prispieť k tomu, aby vo Veľkej Británii vzniklo viacero možností na vyššie vzdelanie, a to pre široké spektrum ľudí z celého sveta.

RTR4RQWL

foto: 1.bp.blogspot.com

V prípade nových informácií alebo vyjadrení spoločností ťa, samozrejme, budeme informovať.

Zdroj: thenextweb.com, zdroj titulnej fotografie: plus.google.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech