V Bratislave otvoria obľúbený koncept Hummusbar, jeho licenciu majú Slováci

  • Svetovo rozšírený koncept s názvom Hummusbar prichádza už aj do nášho hlavného mesta.
facover333
facebook.com/hummusbar
  • Svetovo rozšírený koncept s názvom Hummusbar prichádza už aj do nášho hlavného mesta.

Bratislava v poslednom období privítala množstvo nových, zaujímavých gastro prevádzok, za ktorých kvalitu sa nemusíme hanbiť ani pred zahraničnou návštevou. Pokojne tu zoženieš super hot-dog ako z New Yorku, či hranolky ako z Belgicka.

No aj tak nám tu stále niečo chýba, nie, že by sme sa bez toho nedokázali zaobísť, no človek má rád, keď si má z čoho vyberať.

Možno si si aj ty kládol otázku, prečo v Bratislave nemáme Hummusbar, ktorý stretneš predovšetkým v Budapešti na každom rohu a vždy je tu plno. Dobrou správou je, že Slováci už majú v rukách licenciu na prevádzku originál Hummusbaru, aký poznáme aj zo zahraničia. Tou horšou správou je fakt, že si naň budeme musieť počkať aspoň do začiatku februára 2018, informovali o tom Facebook stránke Hummusbaru Bratislava.

V ponuke tohto baru samozrejme nájdeš ručne robený falafel, hummus s rôznymi topingami, k tomu čerstvo pečený chlieb a šálku silného čaju. V ponuke sú aj laffa wrapy z čerstvej pity, šaláty či polievky.

“Plánujeme identickú ponuku. Všetko sa bude vyrábať priamo na prevádzke, dovážať budeme akurát koreniny z Izraela. Momentálne rokujeme s lokálnymi dodávateľmi, ak nenájdeme kvalitný cícer, budeme ho dovážať tiež. Priamo na prevádzke sa bude piecť pred zákazníkom čerstvý pita chlieb,” povedal za majiteľov licencie Vojtech Bertók.

Vojtech Bertók už nie je v gastro biznise úplným nováčikom. Pod svojimi krídlami ma 3 prevádzky rakúskej pekárne Anker. Tieto pekárne sú však doménou skôr nákupných centier ako súčasťou pouličného života mesta.

Pre Hummusbar si vybral frekventované, a teda perspektívne miesto pre prevádzku s občerstvením. Vďaka biznis centrám v okolí určite nebude mať problém so zákzaníkmi. “Bude to zvnútornej strany Panorama City 2, smerom k parčíku,” hovorí Bertók s tým, že neotvoria skôr ako na záver 2. kvartálu.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK