V Šanghaji vyrastie vertikálna farma, ktorá nakŕmi 24 miliónov ľudí

  • Ako prepojiť bývanie na vidieku s bývaním vo veľkomeste? Firma Sasaki sa snaží tieto dve odlišné veci spojiť do jednej a zatiaľ im to ide výborne.
  • Ako prepojiť bývanie na vidieku s bývaním vo veľkomeste? Firma Sasaki sa snaží tieto dve odlišné veci spojiť do jednej a zatiaľ im to ide výborne.

Medzinárodná architektonická firma Sasaki, nedávno predstavila plány na veľkolepé 100 hektárov veľké mestské farmy, ktoré budú zasadené do rastúcich mrakodrapov v Šanghaji. Bude to veľké poľnohospodárske laboratórium, ktoré bude spĺňať aj potreby potravinového zabezpečenia pre takmer 24 miliónov ľudí. Zároveň to bude miesto, ktoré sa preslávi svojou inováciou, jedinečnosťou a novým štýlom poľnohospodárstva.

Sunqiao Urban Agricultural District je jedinečná v prepájaní vertikálnych fariem, ktoré sa zmestia na mnoho betónových opustených plôch sídlisk a pridávaní zelene spolu s lesklým kovom a sklom. V meste ako je Šanghaj, kde ceny nehnuteľností stúpajú do výšok, je pre bežného zákazníka viac vyhovujúca investícia do vertikálneho bývania. Tieto vertikálne budovy budú mať vlastné záhrady, skleníky, sady a knižnice. Projekt taktiež zahŕňa rôzne možnosti prepájania vodných plôch a jazier spolu so zeleňou a parkami.

 foto: sasaki.com

Tento zaujímavý projekt bol navrhnutý tak, aby dokázal ponúknuť okrem miesta na oddych aj potraviny pre miestnych obyvateľov. Firma Sunqiao sa už dlhodobo zameriava na udržateľné poľnohospodárstvo, ktoré je podľa nich kľúčovým prvkom pre rast miest.

„Týmto projektom sa snažíme aktívne podporovať udržateľnú zeleň a zároveň zvýšiť kvalitu života v meste. Tento systém bude taktiež podporovať komunitné reštaurácie, trhy alebo kulinárske akadémie, kde budete môcť zdieľať svoje vlastné skúsenosti. Taktiež musíme myslieť na to, že sa mestá naďalej rozširujú. My sa snažíme vidiek a mesto spájať. Napríklad aj tým spôsobom, aby ste si ako obyvateľ sídliska mohli vypestovať vlastnú zeleninu,“ vysvetlil Sasaki.

 foto: sasaki.com

Návštevníci tohto areálu budú môcť cestovať cez rôzne interaktívne skleníky, múzeá vedy alebo aj vodné systémy. V týchto zaujímavých atrakciách budú môcť stretnúť technológie zamerané na udržanie zdravého životného štýlu v mestách. Zároveň tam budú prebiehať rôzne workshopy s cieľom vzdelávania detí v poľnohospodárskych technikách.

Zdroj článku: inhabitat.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá