Vallo hľadá do tímu človeka, ktorý bude pracovať s milionovými projektmi. Ponúkaný plat mnohých prekvapí

  • Mesto Bratislava hľadá do svojich radov kľúčového človeka
  • Jeho či jej úlohou bude vyhodnocovať investičné projekty mestských podnikov za milióny eur
fa
TASR/Pavel Neubauer
  • Mesto Bratislava hľadá do svojich radov kľúčového človeka
  • Jeho či jej úlohou bude vyhodnocovať investičné projekty mestských podnikov za milióny eur

Momentálne máš šancu pomôcť hlavnému mestu odhaliť a zlepšiť či zastaviť predražené, nepotrebné či nedomyslené investičné projekty mestských podnikov. Magistrát hľadá človeka, ktorý bude schopný na základe podkladov od mestských spoločností, vlastnej analytickej práce a spolupráce so sektorovými odborníkmi posúdiť opodstatnenosť, návratnosť a efektívnosť investičných projektov.

Ide o prácu na plný úväzok a ponúkaný plat začína na 1 500 eurách mesačne. Je tu aj možnosť osobného príplatku v závislosti od tvojich odborných znalostí, pracovných skúseností a schopností. Len pre zaujímavosť, hrubý mesačný plat v kategórii manažment sa na Slovensku pohybuje od 1 173 eur – 3 203 eur. Ukazujú to dáta portálu Platy.sk.

Uverejnil používateľ Matúš Vallo má rád Bratislavu Streda 7. apríla 2021

Čo sa týka ponúkaných benefitov, budeš môcť využiť pružný pracovný čas a čaká ťa aj zvýšený výmer dovolenky o jeden týždeň nad rámec zákona. Počítať môžeš aj s príspevkom na dopravu či stravovanie.

Na analytickej pozícii budeš mať možnosť spolupracovať s Ivanom Peschlom, ktorý vedie Útvar správy mestských podnikov s 20-ročnými manažérskymi skúsenosťami z korporátov. „Po transparentnej výmene manažmentov mestských podnikov je novým cieľom intenzívnejšia kontrola, vyššia efektivita a synergie mestských podnikov,“ objasňuje mesto. 

Pitná voda, odvoz odpadov, MHD ale aj pohreby – to sú len niektoré z oblastí, ktoré budeš mať na starosti. Primátor mesta pripomína, že služby mestských podnikov potrebujú denne státisíce Bratislavčaniek a Bratislavčanov. Mesto preto vyžaduje, aby v nich pracovali tie najlepšie manažérky a manažéri

Uverejnil používateľ Matúš Vallo má rád Bratislavu Streda 16. decembra 2020

„Tieto služby sú tu dlhé roky. My ich ale chceme pre vás robiť lepšie a efektívnejšie. Po dvadsiatich rokoch vedenia tímov v korporáte mi práca pre mesto dáva zmysel. Všetko, čo dosiahneme, zostane pre nás v Bratislave,“ hovorí Ivan Pesch z Útvaru mestských podnikov. Každá jedna dobrá myšlienka podľa neho pomôže spríjemniť život tisíckam ľudí. Úlohou jeho tímu je naučiť ľudí najmä spolupracovať a zlepšovať ich výkon.

Chcel by si pracovať pre mesto Bratislava?

„Ako poznám Iva, tak nemám pochybnosti, že so zmenami to na meste myslia vážne,“ tvrdí Peter Čerešník z HB Reavis, HubHub, Future now.

Podľa Adriana Vyčítala  z IPM vzniká pod novým vedením mesta dôležitý priestor pre novú generáciu manažérov mestských podnikov. Mali by to byť podľa neho ľudia, ktorí sú charakteroví, hodnotovo založení a inovatívni. Mali by mať tiež úprimnú snahu toto mesto posunúť ďalej.

 „Som rada, že experti z biznisu a startup scény, v ktorej sa pohybujem, prichádzajú do mestských podnikov, aby aj vďaka svojej expertíze robili náš život lepším,“ tvrdí Lucia Šicková z Pixel Federation.

Michal Meško, CEO Martinusu, zase konštatuje, že v Bratislave je práce stále veľa a mesto potrebuje ľudí, ktorí sa neboja výziev.

Zvládneš zadanie?

Ak ťa táto pracovná ponuka zaujala, čaká ťa vypracovanie zadania pre Dopravný podnik Bratislava. DPB plánuje vybudovať novú vozovňu pre autobusy a električky na západe mesta. Presná lokalita zatiaľ nie je definovaná.

Investičné náklady sa pritom odhadujú približne na 10-30 miliónov eur, podľa presnej lokality a rozsahu. Potrebujú od mesta ako 100 %-ného akcionára schválenie investičného zámeru, aby mohli projekt hlbšie rozpracovať.

Tvojou úlohou je pripraviť požiadavku na DPB na dodanie podkladov a dát, ktoré budeš potrebovať na dostatočné posúdenie opodstatnenosti tohto zámeru. Môže ísť o kvalitatívne aj kvantitatívne vstupy, historické dáta aj odhady budúceho vývoja.

Zdroj: Bratislava

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech