Veľká Británia bude mať v roku 2020 viac nabíjačiek pre elektrické autá ako púmp

  • Konečne prichádza ten čas, kedy autá budú jazdiť potichu, nebude treba žiadne fosílne palivo a životné prostredie sa znovu nebude ničiť ako doteraz.
Tesla-Model-S-red-blue-black-grey
  • Konečne prichádza ten čas, kedy autá budú jazdiť potichu, nebude treba žiadne fosílne palivo a životné prostredie sa znovu nebude ničiť ako doteraz.

Podľa výsledkov najnovšej analýzy, Nissan predpokladá, že do 4 rokov počet čerpacích staníc, na aké sme dodnes boli zvyknutí, prevýši počet elektrických nabíjačiek pre elektrické autá (konečne). Automobilová spoločnosť Nissan, ktorá vyrába jedno z najdostupnejších elektromobilov na trhu, Nissan Leaf, hovorí, že z hľadiska pokračujúceho znižovania cien elektromobilov sa ich popularita bude čoraz viac zvyšovať. Pridaním nových poplatkov za nové elektromobily v kombinácii s uzatváraním čerpacích staníc bude znamenať posun v Britskej doprave do konca desaťročia.

nissan-leaf-charger-1020x610

Práve teraz sa vo Veľkej Británii nachádza približne 4 100 elektrických nabíjačiek otvorených pre širokú verejnosť. Nissan predpokladá zväčšenie ich počtu na 7 900 do augusta 2020. Naopak počet čerpacích staníc je teraz na čísle 8 472 a podľa trhovej analýzy sa mnoho z nich čoskoro zatvorí. Ak sa na to pozrieme v číslach, tak od roku 1970, kedy boli 37 539 čerpacích staníc v celej Británii, sa toto číslo každým rokom znížilo. Na posledné 4 roky sa predpovedá radikálne rušenie týchto staníc.

EV-chargers-in-London-area-889x565

Koncom tejto dekády už bude exitovať iba zopár stoviek alebo tisíc týchto staníc. V tomto bode, už majitelia čerpacích staníc budú predávať naftu a benzín za oveľa menšiu sumu ako doteraz. To spustí lavínu a bude to  predstavovať bod zlomu v automobilom priemysle. Začnú sa predávať (konečne) elektrické automobily, ktoré so svojimi nízkymi alebo žiadnymi emisiami neničia životné prostredie. A v prípade automobilky Tesla, kde energia ponúkaná na elektrických nabíjačkách je získavaná zo solárnych panelov, a tým pádom, je to uzavretý kolobeh čistej obnoviteľnej energie.

2016-nissan-leaf-electric-car-charging-stations-1020x494

V skutočnosti je predaj elektromobilov, v posledných rokoch, vo Veľkej Británii na vzostupe. Konkrétne je to o 366 % viac už v prvom štvrťroku 2015, čo sú historicky najvyššie čísla. Očakáva sa vysoké zvýšenie popularity tohto trendu. Dúfam, že čoskoro aj u nás, na Slovensku, bude mnoho elektrických nabíjačiek, aby sa nikto z nás nemusel vyhovárať na neúplne zabezpečený servis okolo takéhoto auta.

Zdroj článku: inhabibat.com, zdroj fotografií: inhabibat.com, zdroj prezentačného obrázku: cleantechnica.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech