VIDEO: VAIO Z Flip je určený profesionálom

  • Nový Z Flip od spoločnosti Vaio rozhodne nie je notebook, ktorý si môže dovoliť každý. Vaio má ale dôvod, prečo sa cenová hladina nepohybuje v spoločných vodách s bežnými smrteľníkmi.
vaio-z-flip
  • Nový Z Flip od spoločnosti Vaio rozhodne nie je notebook, ktorý si môže dovoliť každý. Vaio má ale dôvod, prečo sa cenová hladina nepohybuje v spoločných vodách s bežnými smrteľníkmi.

Zdá sa, že spoločnosť Vaio mieri v poslednom čase vysoko. Tento rok debutoval už druhý drahý notebook, ktorý útočí na Severnú Ameriku. Nebudeme si nič nahovárať, tento prístroj rozhodne nie je pre tých, ktorí sa snažia na technológiách aspoň trochu šetriť. Nový Z Flip začína na cene $1799 (1564 EUR) a môže sa vyšplhať až do výšky $2399 (2109 EUR).

Ak ťa táto vysoká cena mierne (alebo aj viac) šokovala, pretože si spomínaš na časy, keď boli notebooky Vaio v relatívne priemernej cenovej kategórií, je to tak preto, že Vaio sa snaží byť Apple-om pre windowsový svet.

us vaio com

foto: us.vaio.com

Táto mašinka je drahá preto, že s ňou má Vaio priamy zámer – chce totiž, aby sa Z Flip stal tou pravou voľbou serióznych podnikateľov či manažérov. Je dostatočne výkonný na prácu, ktorá sa od neho bude vyžadovať, ale zároveň tenký a ľahko prenosný, aby mohol ísť so svojím majiteľom kamkoľvek.

Jedná sa o 13-palcové zariadenie s dotykovým displejom, ktoré má rozlíšenie 2560×1440 a dokáže sa preklopiť do tabletového módu. Z Flip to však robí trocha nezvyčajne, čo si môžeš všimnúť aj na videu nižšie. Vo vnútri si našiel miesto procesor Core i5 alebo Core i7 z generácie Skylake a 8 až 16GB RAM pamäte.

Vaio Z Flip je bezpochyby pekný notebook; elegantný, praktický, šikovný. Čo nemusí nevyhnutne znamenať, že zasiahne požadovanú cieľovú skupinu a profesionáli v ňom nájdu všetko, čo hľadajú.
Chlapci z The Verge sa na tohto fešáka pozreli trochu bližšie a tu je ich video:

zdroj: Jacob Kastrenakes, theverge.com, zdroj titulnej fotografie: us.vaio.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech