Vikings: Wolves of Midgard – ďalšia kvalitná hra od Games Farm z Košíc!

  • Košické herné štúdio má za sebou niekoľko kvalitných titulov, medzi ktoré sa zaraďuje napríklad séria Air Conflicts, Attack on Pearl Harbor alebo Cabela's Big Game Hunter: Hunting Party.
videoimage
  • Košické herné štúdio má za sebou niekoľko kvalitných titulov, medzi ktoré sa zaraďuje napríklad séria Air Conflicts, Attack on Pearl Harbor alebo Cabela's Big Game Hunter: Hunting Party.

Vo svojom najnovšom počine sa Vikings rozhodli spolupracovať s vydavateľom Kalypso Media, pre ktoré vyvíjajú nové RPG Vikings: Wolves of Midgard, kde pôjde o kombináciu severskej mytológie a fantasy. V hre si zahráš za vodcu klanu Ulfung – vlkov z Midgardu, ktorí sa po zničení svojej dediny vydávajú na cestu v boji proti ľadovým obrom a ich horde služobníkov. Postupne sa pozrieš do troch svetov – Midgardu, mrazivého Niflheimu a ohnivého Balheimu.

Hra je čisto akčné RPG, kde z pohľadu zhora preberáš postavu mocného bojovníka alebo bojovníčky. Hraním si ich klasicky vylepšuješ, časom zbieraš silnejšie zbrane a bojuješ proti silnejším a silnejším protivníkom, ako sú Jotuni alebo nemŕtvi. Takisto si budeš musieť dávať pozor aj na prostredie, ktoré bude súvisieť so svetmi Niflheim a Balheim.

1

foto: steampowered.com

Games Farm sľubuje krvavý gameplay a krv bude predstavovať jeden zo základných pilierov hry. V priebehu hrania ju budeš zbierať z padlých súperov a následne ju obetuješ bohom, vďaka čomu získaš ďalšie bojové schopnosti. V boji proti presile ti častokrát pomôže aj rage mode. Okrem vylepšovania postavy sa medzi ďalšie RPG prvky zaraďuje aj možnosť vybudovania svojej zničenej dediny.

Keď hru dohráš, môžeš si ju opäť vyskúšať v móde New Game +, v ktorom môžeš hrať za postavu s maximálnym vylepšením a ďalšiu špeciálnu výzvu predstavuje režim Trials of the Gods. Vikings: Wolves of Midgard bude ponúkať okrem singleplayeru aj multiplayer v podobe online kooperácií.

2

foto: steampowered.com

Ak si skúsený hráč a už si si niečo v RPG-čkach odleveloval, tak si zrejme všimneš, že gameplayom je hra podobná štýlu Diabla 3. Každopádne to vyzerá na dosť dobrej úrovni a hry, ktoré sa točia okolo severskej mytológie nie je veľa. Som si však istý, že veľa ľudí by takisto uvítalo spracovanie slovanskej mytológie ;)

Vikings: Wolves of Midgard vyjde na PC, PS4 a Xbox One. Presný dátum ešte nie je známy, plánovaný je na začiatok roka 2017. Pokiaľ ťa hra zaujala, je dostupná na Steame na predobjednávku tu.

zdroj titulnej fotografie:gamestar.de

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech