Virálne video o holení vystrelilo hodnotu firmy cez pol miliardy!

  • Celý príbeh začal jedným vtipným nízkorozpočtovým videom na Youtube, ktoré zrežíroval a zahral chlapík z marketingovej agentúry, čo rád zabíjal čas na hodinách komédie. Teraz (aspoň zatiaľ) má jeho pôvodne maličký startup hodnotu viac ako pol miliardy dolárov.
image_1435608471.jpeg
  • Celý príbeh začal jedným vtipným nízkorozpočtovým videom na Youtube, ktoré zrežíroval a zahral chlapík z marketingovej agentúry, čo rád zabíjal čas na hodinách komédie. Teraz (aspoň zatiaľ) má jeho pôvodne maličký startup hodnotu viac ako pol miliardy dolárov.

 

Možno si videl video “Our Blades are F***ing Great”, ktoré dnešným dňom atakuje hranicu 20 miliónov videní. Toto video, okrem toho že fakt pobavilo, bolo zároveň reklamou na novú službu Dollar Shave Club.

Celý princíp spočíval v tom, že si sa zapísal na zoznam a firma ti každý mesiac poslala novú žiletku. Ako názov napovedá, celé to začínalo na jednom doláre mesačne.

Tento malý startup rozbehol chlapík menom Mike Dubin, ktorý do celého projektu vrazil svoje celoživotné úspory. Oplatilo sa. Prvú noc prišlo 12.000 objednávok!

 

 

Po troch rokoch je Dollar Shave Club seriózna firma, ktorej hodnota po nedávnej investícií 75 miliónov dolárov vzrástla na hodnotu 615 miliónov dolárov.

Za obrovskú hodnotu firmy môže Mike ďakovať skvelém predaju. Za posledný rok zarobila firma 65 miliónov dolárov a Mike dúfa, že tento rok by mohol príjem narásť až na 140 miliónov.

“Máme dva milióny členov. Každý z nich dostane raz mesačne, alebo raz za 2 mesiace zásielku,” tvrdí Mike. Priemerná cena zásielky je 7 dolárov mesačne.

Mike Dubin začal ako tvorca správ a producent pre MSNBC. Zároveň chodil na hodiny komédie do Upright Citizens Brigade, ktorými si prešli viaceré známe mená šoubiznisu. Neskôr sa začal venovať digitálnemu marketingu, pracoval pre veľké značky ako Gatorade, Nike, či Nintendo, pomáhal aj s videokampaňou Fordu, Capital One či Gillete, ktorým teraz paradoxne konkuruje.

 

 

On a spoluzakladateľ Mark Levine, ktorý pracuje skôr v úzadí, sa stretli na párty v roku 2010. Rozprávali sa o tom, aké sú holiace strojčeky drahé a o všetkých tých “technologických vychytávkach”, ktoré vraj majú a ktoré vlastne nikto nepotrebuje. Vtedy vznikol nápad a spolupráca.

Práve spomínané video má veľkú zásluhu na celom úspechu. “Myslím, že keď investori videli to video, pochopili, že som bol chlap, ktorý rozumie brandingu a marketingu a viem dať jasne najavo, čo ponúkam.”

A oplatilo sa. Dollar Shave Club teraz bojuje už len s najväčšími menami. A konkurencia má strach. Ako inak si vysvetliť fakt, že Gillette prišiel s vlastným “Gillette Shave Club”?

 

 

Zdroj: inc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech